З «дорожньою картою» — в палату інтенсивної терапії

Поділитися
Міністр охорони здоров’я Юрій Поляченко у присутності міжнародної громадськості, лікарів, предс...

Міністр охорони здоров’я Юрій Поляченко у присутності міжнародної громадськості, лікарів, представників Академії медичних наук презентував «Національний план дій в інтересах здоров’я народу України» — так звану «дорожню карту» розвитку галузі.

На сьогодні стан системи охорони здоров’я міністр оцінив як «важкий, але стабільний», що потребує вже не реанімаційних заходів, а інтенсивної терапії.

Основні блоки запропонованого Національного плану дій — нормативно-правове забезпечення, зміна фінансування, реформування медичної освіти та підготовки кадрів, структурні зміни розвитку фармсектора та ін.

«Національний план дій в інтересах народу України» охоплює:

1. Короткострокові заходи (2006 рік) — передбачають зміцнення нормативно-правової бази (розробити і подати на розгляд Верховної Ради України зміни до Конституції України та законодавчих актів, проект закону «Про медичну діяльність та заклади охорони здоров’я»; загальнодержавні програми: «Запобігання серцево-судинним та судинно-мозковим захворюванням», «Протидія захворюванню на туберкульоз», «Боротьба з онкологічними захворюваннями на 2007—2014», «Сімейна медицина».

У 2006 році також передбачено: розробити та прийняти механізми визначення базового пакета медичної допомоги, що має надаватися громадянам безоплатно за рахунок державних коштів; створити Всеукраїнський центр охорони здоров’я матері і дитини; розробити механізми передачі цільових субвенцій для виконання державних програм у сфері охорони здоров’я з державного — місцевим бюджетам; створити реєстр лікарів України; доопрацювати й затвердити концепцію медичної освіти в Україні з урахуванням європейських освітніх стандартів; розробити довгострокові прогнози потреби країни у медичних кадрах та перспективний план їх підготовки; створити належні виробничі і соціально-побутові умови, включно із забезпеченням житлом медичного персоналу, який працює у закладах первинної медико-санітарної допомоги сільської місцевості; розробити систему заходів соціального захисту та перепідготовки медичних працівників, які можуть вивільнятися у процесі реформування галузі охорони здоров’я; розробити і затвердити «Етичний кодекс лікаря», «Фармацевтичний етичний кодекс» та інше.

2. Середньострокові заходи (2007—2009 роки): розробити і подати на розгляд Верховної Ради України закони «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування», «Про права пацієнта», «Про українську колегію лікарів та професійні медичні асоціації» та ін.; створити Інститут стратегічних досліджень в галузі охорони здоров’я.

3. Довгострокові заходи (2010—2011 роки): здійснити передачу у комунальну власність відомчих медичних закладів та забезпечити їх діяльність у єдиному медичному просторі, завершити формування мережі лікарських амбулаторій, інших форм загальної лікарської практики (сімейної медицини), завершити реорганізацію стаціонарного сектора на основі функціональної диференціації ліжкового фонду і розподілу лікарень на заклади: для надання екстреної допомоги, для планового лікування хронічних хворих, для відновного лікування і реабілітації, для надання медико-соціальної допомоги (хоспісів). Після прийняття закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування» завершити створення інфраструктури закладів та запровадження соціального медичного страхування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі