Золотистий стафілокок, кишкову паличку і перевищення норми вмісту розкладаючих мікроорганізмів виявили в ковбасних виробах співробітники лабораторії санітарної мікробіології Інституту гігієни та медичної екології АМНУ під час перевірки харчових продуктів в рамках проекту «ДТ».
Золотистий стафілокок призводить до виникнення не менше 100 найнебезпечніших хвороб. Навіть за умови термічної обробки продукти його життєдіяльності (токсини) залишаються і можуть викликати важке захворювання — харчову токсикоінфекцію.
Зразки продукції були придбані за принципом приватної покупки в одному з магазинів столиці. Всі зразки були куплені в один день з одного прилавка. Для тестування вибиралися тільки найсвіжіші та найдорожчі продукти популярних торгових марок: три зразки «Докторської» ковбаси та чотири зразки «Молочних» сосисок. Використовувалася тільки продукція вищого сорту.
«Надані зразки ми перевіряли за шістьма показниками, — розповіла співробітниця лабораторії Світлана Березовчук. — У п’яти зразках вареної ковбаси та сосисок відхилень від норми не було. Але два зразки сосисок, заявлених як вищий сорт, явно не відповідають вимогам нормативних документів за мікробіологічними показниками».
«Так, у зразку № 1 загальне обсіменіння бактеріями (МАФАМ) перевищувало норматив на порядок і було виявлено бактерії групи кишкової палички, — повідомила вона. — Зразок №4 був «багатий» не лише на МАФАМ, але й на золотистий стафілокок».
Причиною забруднення, на думку фахівців, могли стати порушення санітарних правил і технологічного процесу виробництва цих продуктів, а також порушення температурного режиму їх зберігання, транспортування і реалізації.
В той же час, за результатами досліджень, проведених лабораторією гігієни харчування того ж Інституту, надані зразки відповідали медико-біологічним вимогам і санітарним нормам, а також вимогам Держстандарту.
«Лабораторія перевіряла ковбасні вироби на наявність токсичних елементів (6 показників), пестицидів (9 найменувань), двох гормонів і афлотоксину В1, а також вивчалися физико-хімічні показники», — розповіла завідувачка лабораторією професор Марія Гулич. Вона запевнила, що всі надані зразки за переліченими показниками безпеки відповідають санітарним нормам.
Докладніше читайте в статті Ольги Скрипник «Молочні сосиски із золотими гронами» у свіжому номері «ДТ».