Чверть року спеціалізовані санаторії для інвалідів з порушенням опорно-рухової системи в Україні фактично не працюють. Причина — затягнута процедура оголошення тендерів на придбання путівок. За цей період без необхідного лікування та реабілітації залишаються тисячі інвалідів.
«Рік починається, але тендер не оголошують, бо ще не затверджений держбюджет або поправки до нього. Коли ж цей закон нарешті набирає чинності, виникає різна бюрократична тяганина, яка й призводить до втрати цілого кварталу», — розповіла «Дзеркалу тижня» заступник головного лікаря Сакського спеціалізованого спинального санаторію імені академіка М. Бурденка Ірина Данильченко.
За її словами, впродовж першого кварталу 2008 року спеціалізований санаторій в Саках фактично не працював, співробітники йшли у відпустки за свій рахунок. На лікуванні знаходилися від 60 до 80 чоловік, які змогли придбати путівки самостійно.
«Понад три місяці простою б’ють не тільки по санаторію — це означає, що за цей час не мали лікування й реабілітації понад 1100 спинальників. Багато хто з них назавжди втратив шанс звестися на ноги. І так триває не один рік», — підкреслила Ірина Данильченко.
Реабілітацією інвалідів-спинальників в Україні займаються всього три санаторії. Це санаторій «Слов’янський» в Донецькій області, військовий санаторій імені М. Пирогова і санаторій імені М. Бурденка в Саках. У перших двох оздоровницях для спинальників створені відділення на 170–200 ліжок. Санаторій імені М. Бурденка повністю цілком спеціалізується на лікуванні й реабілітації інвалідів-спинальників — у трьох його відділеннях одночасно можуть оздоровлюватися понад 370 пацієнтів.
Докладніше читайте у статті Ольги Скрипник «У колясці по зустрічній смузі» у свіжому номері «ДТ».