ТЮТЮН ЯК ЗАСІБ ЛІКУВАННЯ РАКУ?

Поділитися
Рослини тютюну, які заповнили теплиці американської компанії Large Scale Biology Corp., зовні нічим не відрізняються від тих, що використовуються у тютюновій промисловості...

Рослини тютюну, які заповнили теплиці американської компанії Large Scale Biology Corp., зовні нічим не відрізняються від тих, що використовуються у тютюновій промисловості. Їхня відмітна риса захована всередині клітин, і це —крихітні фрагменти людських пухлин. На одній полиці вирощують рослини, які містять фрагменти лімфоми 58-річного негра з Кентуккі, а по сусідству зеленіє листя, «начинене» шматочками пухлини 60-річної каліфорнійки. Після збирання «врожаю» фрагменти злоякісних утворень виділять з тютюнових листочків і використають для виготовлення вакцини на індивідуальні замовлення, персонально для кожного хворого. Результати досліджень, у яких зараз беруть участь кілька сотень американців, свідчать: такі вакцини здатні подовжити життя навіть тяжкохворих на кілька років.

Ідея використовувати як живу фабрику протиракової вакцини саме ту рослину, вживання якої найчастіше призводить до розвитку раку, приваблива сама по собі. Проте в цьому випадку вирішальним виявився чинник дешевизни й доступності культивування тютюнових рослин з «начинкою». Адже ця методика дозволяє створювати «персональні» вакцини за шість тижнів, тоді як на розробку кожної нової протиракової вакцини витрачається не менше 10 років.

Ідея вирощування живих вакцин належить Рональду Леві, професору Стенфордського університету. Правда, озвучено її було понад десять років тому, а вакцину досі отримати так і не вдавалося. Сенс ідеї полягає в активації імунної системи пацієнта, повна байдужість якої до ракових клітин і дозволяє пухлині розростатися до смертоносних розмірів. Для цього клітини імунної системи потрібно «натренувати» так, аби вони реагували на ракові клітини як на чужі і знищували їх. Найкраще для цього годяться клітини лімфоми, чия поверхня містить численні маркери, що відрізняють їх від здорових клітин. Саме ці фрагменти поверхні ракових клітин хворого й відтворюються клітинами тютюну, а потім вводяться пацієнтові. Клітини-кілери, «натаскані» на ці фрагменти, відразу ж починають атакувати й самі ракові клітини, істотно гальмуючи або повністю припиняючи їх розвиток.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі