СЕРЦЕ СВИНІ З ЛЮДСЬКИМИ ГЕНАМИ

Поділитися
Пересадка органів є одним із провідних напрямів у сучасній медицині. Проте добір і доставка потрібного донорського органа займає, як правило, певний час, якого в пацієнта може й не бути...

Пересадка органів є одним із провідних напрямів у сучасній медицині. Проте добір і доставка потрібного донорського органа займає, як правило, певний час, якого в пацієнта може й не бути. Саме тому вчені активно розробляють нові, альтернативні методи трансплантації. Скажімо, італійці працюють над виведенням нової породи свиней, центральні органи яких — серце, печінка та нирки — мали б гени людини.

Група вчених із Міланського університету ввели в сім’яну рідину свині ДНК людини, а потім використовували даний модифікований продукт для запліднення її яйцеклітин. Після цього яйцеклітини були імплантовані у свиноматку для подальшого виведення потомства, яке було б носієм людських генів.

Керівник даного експерименту Марія Луїза Лавітрано зазначає, що «результатом є отримання генетично змінених особин — носіїв людського білка». За її словами, на світ з’явилися 205 поросят із двадцяти виводків. У сорока малят були виявлені людські гени. Тести показали, що людські гени в основному зосереджені в центральних органах тварин і можуть передаватися наступним поколінням свиней.

Слід зауважити, що органи, отримані в результаті експерименту, поки що не можуть бути використані для трансплантації. Головна причина — наявність у них не лише людських генів, а й генів свині, що може призвести до швидкого відторгнення цих органів. Проте за допомогою такої техніки «присадки» людського гена реально вивести породу тварин, органи яких не відторгатимуться імунною системою людини і могли б використовуватися для заміщення уражених печінки, нирок чи серця людини. У такий спосіб можна назавжди вирішити питання з дефіцитом донорських органів, необхідних для трансплантації. Адже за статистикою, близько 4000 чоловік щорічно вмирають, так і не дочекавшись донорського органа.

Показовим є також інший метод попередження відторгнення, приміром — видалення гена, названого альфа-1-галактоза. Саме він є однією з причин, які викликають процес відторгнення імунною системою людини. Доктор Рендел з Університету Міссурі, що брав участь в експерименті з видалення альфа-1-галактози, каже, що дослідження Лавітрано — нове слово в даній галузі, оскільки демонструє простий шлях додавання генів у ДНК свині. Проте й тут є деякі обмеження. «З допомогою цієї техніки можна додати ген, але вона також унеможливлює його зміну або усунення», — заявляє американський учений. Техніка, розроблена італійцями, дозволяє заміщати, приміром, серцеві клапани, у той час як заміщення цілого органа є складнішим завданням.

На думку експертів, основне занепокоєння викликає той факт, що в результаті трансплантації пацієнту можуть бути передані невідомі віруси, носіями яких є свині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі