САНОВНІ ДЯДЬКИ БІЛЬШЕ НЕ БУДУТЬ МАЛЕНЬКИХ ОБРАЖАТИ

Поділитися
За світовими мірками, одним із найпереконливіших критеріїв рівня розвитку медицини в країні є наявність такого напряму сучасної хірургії, як кардіохірургія новонароджених...

За світовими мірками, одним із найпереконливіших критеріїв рівня розвитку медицини в країні є наявність такого напряму сучасної хірургії, як кардіохірургія новонароджених. В Україні ця галузь серцево-судинної хірургії почала бурхливо розвиватися в останнє десятиліття й сьогодні вважається одним із вітчизняних пріоритетів. А їх, слід визнати, у нас залишилося небагато.

Про відділення кардіохірургії новонароджених Інституту серцево-судинної хірургії АМН України, очолюваному талановитим кардіохірургом Іллею Ємцем, про проведені там унікальні операції наш тижневик писав чимало. Зокрема, про те, що відсутність реальної підтримки з боку держави поставила під загрозу розвиток цілого напряму сучасної медицини, отже й життя багатьох новонароджених.

За даними медичної статистики, щороку в Україні п’яти-шести тисячам дітей ставиться діагноз «уроджений порок серця». Загалом на обліку перебувають близько 40 тис. таких дітей віком до 14 років. Тим часом досягнення сучасної дитячої кардіохірургії дозволяють у 95% випадків уродженої серцевої патології врятувати життя дитині й повернути її до нормального повноцінного життя. А за відсутності своєчасної кардіохірургічної допомоги більшість таких дітей помирають на першому році життя. Нині на найменших пацієнтах проводиться в середньому 250 операцій на рік — більше не дозволяють умови, в яких працюють кардіохірурги. Та й кошти, що виділяла на дитячу кардіохірургію держава, часто до адресата не доходили. Так, 2002 року закупку обладнання для відділення кардіохірургії новонароджених профінансовано лише на 4% від запланованого, а 2001-го загалом не одержано й копійки.

З огляду на критичне становище, що склалося в галузі кардіохірургічної допомоги дітям з уродженими серцевими пороками, 6 березня нинішнього року Верховна Рада України прийняла постанову «Про створення й оснащення в Україні Центру кардіохірургії новонароджених». Відповідно до цієї постанови, Кабінет міністрів і Академія медичних наук повинні в 30-денний термін «вирішити питання про створення Центру як окремої юридичної особи на базі Інституту серцево-судинної хірургії АМН України з підпорядкуванням його Міністерству охорони здоров’я України». На оснащення Центру заплановано виділити з державного бюджету 2003 року 12,7 млн. грн. Крім того, передбачено кошти на реконструкцію та ремонт приміщень. На Центр кардіохірургії новонароджених покладено функцію профільного закладу охорони здоров’я. Найближчим часом буде створено вісім регіональних центрів кардіологічно-кардіохірургічної допомоги дітям раннього віку.

На виконання постанови ВР міністр охорони здоров’я видав наказ (№ 150 від 02.04.03) «Про створення Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України». Цим же наказом директором Центру призначено доктора медичних наук І.Ємця.

Передбачається, що вже наприкінці нинішнього року Центр зможе повноцінно працювати. Висококласні хірурги й інші фахівці в нас є. Затримка за малим — щоб усі ці наміри та обіцянки не залишилися, як уже не раз бувало, на папері.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі