РЕЙТИНГ КУРОРТІВ СВІТУ УПЕРШЕ НА НАУКОВІЙ ОСНОВІ ПРОВЕДЕНО ПОРІВНЯЛЬНУ МЕДИКО-КЛІМАТОЛОГІЧНУ ХАРАКТЕРИСТИКУ РЕКРЕАЦІЙНИХ РЕГІОНІВ СВІТУ

Поділитися
За якими показниками має оцінюватися курорт? За комунікаціями? За сервісною інфраструктурою? За цінами?..

За якими показниками має оцінюватися курорт? За комунікаціями? За сервісною інфраструктурою? За цінами? За естетикою ландшафтів? Звісно, жоден з цих показників не відіграє ключової ролі в значущості курорту для виконання головного завдання — лікування вже існуючих захворювань і зміцнення загального здоров’я людини. Тому зрозуміло, що пріоритетним показником можливостей курорту є клімат, вплив його гідромінеральних ресурсів на здоров’я людини. Сервісні умови, комунікації можна створити в будь-якому місці, тоді як клімат у кожній точці Землі неповторний.

Виходячи з цього, Комітет з науки й регіонального розвитку кримського уряду та Кримської академії наук (автори А.Ярош, С.Солдатченко, Ю.Коршунов, А.Безсмертний, В.Єфімов, Є.Воскресенська) протягом чотирьох років оцінювали медико-кліматологічні характеристики Криму порівняно з іншими регіонами Європи, Малої Азії й Північної Африки. Уперше у світовій курортології таку роботу було виконано й результати її викладено в спеціальній книзі «Порівняльна медико-кліматична характеристика основних приморських курортних місцевостей Європи та прилягаючих до неї регіонів Азії й Африки», недавно виданій в Сімферополі.

Проведена робота істотно відрізняється від усіх попередніх досліджень курорту. Передусім, у ній вперше в одному форматі порівняно дані про клімат приморських курортів великого регіону, який включає в себе і Європу, і прилягаючі регіони Азії й Африки. Причому співставлення проведено помісячно протягом усього року й грунтується на великій кількості метеопоказників — температурі та вологості повітря, вітрі, опадах, інтенсивності сонячного випромінювання й інтегральному й ультрафіолетовому діапазонах.

По-друге, уперше для Криму подано помісячну оцінку рекреаційного впливу курортних чинників на організм людини.

По-третє, уперше виконано медико-кліматичне зонування вивченого регіону з рейтинговою оцінкою придатності курортів для рекреації жителів Центральної та Північної Європи. Учені встановили, що рекреаційна цінність курортних зон у цьому регіоні зменшується в такому порядку:

Мадейра і Канарські острови;

континентальне узбережжя Португалії;

північне Середземномор’я (південь Франції, північний захід і північний схід Італії, північ Хорватії, Південний берег Криму);

південно-західне Середземномор’я (Іспанія, південь Італії, південь Хорватії, північ Тунісу);

північне Причорномор’я (північно-західна частина узбережжя Росії, узбережжя України, крім ПБК, Румунія, Болгарія);

південно-східне Середземномор’я (Греція, південне узбережжя Туреччини, Кіпр, Ізраїль, південь Тунісу);

Кавказ (південно-східна частина узбережжя Росії, Грузія);

узбережжя Біскайської затоки (північне узбережжя Іспанії, Срібний берег Франції);

північні курорти (узбережжя Ла-Маншу, Північного й Балтійського морів).

І, нарешті, по-четверте, у книзі також уперше подано рекомендації з лікування й оздоровлення на курортах описаного регіону залежно від сезону (помісячно), а також віку, стану здоров’я відпочиваючих.

Викладені в книзі дані переконують у високій рекреаційній цінності курортів Криму. Вони
об’єктивно доводять перевагу кримських курортів передусім над основними конкурентами — курортами Чорного моря (Кавказ, Болгарія, Румунія) та південно-східного Середземномор’я (Греція, південь Туреччини, Кіпр).

На основі отриманих ученими даних можна дати медичні рекомендації з оздоровлення на курортах різних кліматичних зон вивченого мегарегіону в різні сезони з урахуванням здоров’я й населення. Раніше, приміром, у вітчизняній курортології здравниці далекого зарубіжжя в цьому плані практично не розглядалися. А неправильний вибір курорту чи часу його відвідання може зашкодити здоров’ю. Особливо це стосується маленьких дітей, старих, людей з хронічними захворюваннями серцево-судинної, нервової, ендокринної систем, органів дихання й т.п.

Відчувається, що останнім часом українська курортологія повертається до наукового використання таких важливих чинників, як кліматотерапія, таласотерапія (лікування морськими чинниками), геліотерапія, фітотерапія й інші види, які за умови грамотного наукового застосування можуть справити на людину сильний оздоровчий вплив.

Книга містить не лише докладні кліматичні таблиці всіх регіонів, а й карти погоди цих регіонів і рекомендації на вибір курорту з урахуванням стану здоров’я.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі