ПРОТИ «МАСОК» — ВІДЕОБРОНХОСКОП

Поділитися
Рак бронхів — хвороба підступна. Адже, за твердженням медиків, майже у половині випадків вона протікає безсимптомно...

Рак бронхів — хвороба підступна. Адже, за твердженням медиків, майже у половині випадків вона протікає безсимптомно. І тільки на пізній стадії, коли оперувати вже не можна, пухлину вдається зафіксувати рентгеном. Саме тому донедавна на операційний стіл потрапляло лише 15% хворих на рак бронхів.

З вересня 2003 року у Херсонському обласному протитуберкульозному диспансері на базі відділення грудної хірургії запрацював унікальний апарат — відеобронхоскоп. Аналогів приладу його покоління немає в жодній із країн СНД. Надзвичайно точний, він уже на ранніх стадіях визначає будь-які хворобливі процеси у бронхах, і перш за все — рак і туберкульоз. Тож хірурги переконані, що застосовуючи надсучасну діагностику, рятуватимуть вдвічі більше хворих, ніж досі.

Як працює це диво медичної техніки? Розповідає лікар ендоскопіст-бронхолог вищої категорії протитуберкульозного диспансеру Надія Мельник:

— Тоненька (3—5 мм) гнучка трубочка з мініатюрною відеокамерою і підсвіткою вводиться через ніс і дихальні шляхи у бронхи людини. Звідти на монітор подається відеосигнал. Зображення, збільшене у десятки разів, дозволяє фахівцю роздивитися «найпотаємніші» місця у бронхах пацієнта і вчасно виявити патології. Рак тільки хоче з’явитися, а ми вже його бачимо. Процедура відбувається під місцевою анестезією і легко переноситься хворим.

Раніше діагностували під загальним наркозом, вводячи у дихальні шляхи металевий тубус діаметром від 6 до 12 мм. Це завжди було ризиковано, адже через індивідуальні особливості людини процедура могла й травмувати. Згодом почали використовувати фібробронхоскопи з більш гнучкою трубкою. Та, за словами «досвідчених» пацієнтів, відеобронхоскоп із ним не йде в жодні порівняння. Значно розширює сучасний апарат і можливості лікаря. Медик може збільшувати зображення на моніторі, зупиняти малюнок, аби роздивитися «підозрілі» ділянки, і навіть відправити цифровий сигнал на комп’ютер, щоб обробкою покращити якість зображення. З комп’ютера можна записати картинку пацієнту на дискету, щоб він, скажімо, міг проконсультуватися з іншим лікарем. Окрім того, з допомогою відеобронхоскопа спеціальним інструментом можна відщипнути шматочок тканини з міліметрової поверхні органа на аналіз (біопсію). І все це — на суперранніх стадіях, аби людина тільки вчасно звернулася.

Надія Олексіївна наголошує: кашель, який не піддається звичайній терапії протягом двох-трьох тижнів — перший показник, аби пройти бронхоскопію. На сьогодні усі, хто страждає хронічними недугами бронхів і легенів (а тільки в одній Херсонській області на обліку близько 30 тис. осіб), входять до групи ризику. Адже під «масками» хронічних захворювань може приховуватися ціла низка важких патологій, серед яких рак і туберкульоз.

Завідуючий відділенням грудної хірургії Олександр Сташенко розповів про передісторію появи найсучаснішої техніки у своєму відділенні:

— Цей апарат прибув до нас аж із Японії. Обійшовся він у 170 тис. гривень, але тубдиспансер ніколи б не назбирав таку суму. Купив відеобронхоскоп для нашого відділення херсонський бізнесмен. Коли в Японії дізналися, що кошти перераховує приватна особа з України, вони вдвічі знизили початкову ціну.

Тепер до нового бронхологічного кабінету можуть звертатися усі бажаючі. Обстеження на диво-техніці коштує 40 гривень. За підрахунками економістів — це мінімальні внески, які дозволять доволі швидко повернути підприємцю витрачені на апаратуру гроші. Ні на який прибуток бізнесмен не розраховує: він просто надав медикам такий собі довгостроковий безпроцентний кредит. До слова, за умовою підприємця, ветерани Великої Вітчизняної Війни та прирівняні до них категорії обстежуватимуться безкоштовно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі