Проблема побічних ефектів двох нових протидіабетичних препаратів стала предметом розгляду у нижній палаті конгресу США.
Здавалося б, заклик Ендрю фон Ешенбаха, комісара Управління з контролю за харчовими продуктами і лікарськими препаратами (Food and Drug Administration — FDA), посилити вимоги до інформування про побічні ефекти двох нових протидіабетичних засобів мав би бути зустрінутий із розумінням. Якби...
Підозри, що препарати Avandia (GlaxoSmithKline) і Actos (Takeda Pharmaceuticals and Eli Lilly & Company), які застосовуються для лікування діабету другого типу, можуть підвищувати ризик серцево-судинних ускладнень, виникли досить давно. Прикметно, що остаточного висновку з цього приводу немає й досі. Зате є публікація в New England Journal of Medicine, датована 21 травня, із підтвердженням цих підозр. А потім ще слухання в конгресі, проведені 6 червня комітетом з урядових реформ і нагляду, під час яких розглядалося питання причин низької ефективності роботи FDA. І там виявилося, що фон Ешенбах ще два тижні тому, через два дні після публікації тієї статті, вимагав вставляти відповідне застереження в «чорну рамку». Просто про це досі чомусь нікому не було відомо...
Водночас Роземарі Джоан-Лінг, відповідальна за безпеку медпрепаратів, стверджує, що ще рік тому виступала з такою вимогою, але зняла її... на настійну вимогу фон Ешенбаха.
Про те, що кандидатуру нинішнього глави FDA, запропоновану Джорджем Бушем, американський сенат не підтверджував досить тривалий час, в Америці відомо. Як і про причини зволікання з цим рішенням — не до кінця вияснено роль фон Ешенбаха в торішньому скандалі навколо одного з антибактеріальних препаратів, який теж мав серйозні побічні ефекти.
Схоже, сенатські демократи цього разу за реформування FDA вирішили взятися всерйоз. І для початку спробували з’ясувати у фон Ешенбаха, чого ж бракує управлінню для належного виконання своїх функцій? Повноважень? Перерозподілу функцій? «Грошей»! — відповів головний вартовий інтересів американських пацієнтів і споживачів.