ОСОБЛИВОСТІ «ТРАНСПЛАНТАЦІЙНОГО ТУРИЗМУ»

Поділитися
Міжнародну злочинну організацію, що займалася контрабандою людських донорських органів, Інтерпол вистежує вже давно...

Міжнародну злочинну організацію, що займалася контрабандою людських донорських органів, Інтерпол вистежує вже давно. Арешт 14 її учасників, як стверджують поліцейські, став лише першим кроком на шляху її повного знешкодження. Нині, як свідчать результати розслідування, у цій трансатлантичній схемі були задіяні донори з числа найбідніших бразильців, хірурги-трансплантологи кількох приватних клінік Йоганнесбурга та багаті пацієнти з Ізраїлю. Найходовіший товар — нирка, за яку донор отримував близько 10 тисяч доларів, а пацієнт викладав майже 120 тисяч доларів. 30 таких донорів під час поліцейської операції було виявлено в Бразилії з закордонними паспортами та квитками в Йоганнесбург, звідки вони мали повернутися без нирки, проте з грошима на купівлю будинку чи власного бізнесу. Ще раніше пильну увагу компетентних органів привернули відомості про контрабанду донорських органів із країн Східної Європи.

Тільки у США 83 тисячі пацієнтів чекають операції з пересадки нирки. А нирок, призначених для трансплантації, цього року в країні набралося ледве 20 тисяч. Тому самою лише боротьбою з контрабандою людських органів розв’язати проблему явно не вдасться. Заклики легалізувати комерційне донорство лунають досить давно. Нинішнього року в Мюнхені навіть відбувся всесвітній конгрес із етики трансплантації органів. Найбурхливіше обговорювали досвід Ірану, де створено спеціальний фонд із підтримки донорів, який частково фінансується урядом, а частково — приватними особами. Вартість пересадки тієї ж таки нирки становить там 6—8 тисяч доларів, причому третину цієї суми отримує сам донор. Це еквівалентно середньому річному доходові на душу населення в країні. За останні 17 років в Ірані пересадили понад 13 тисяч нирок, причому середній вік донорів становив 30 років.

Проте дійти консенсусу учасникам конгресу не вдалося, хоча в ухваленій резолюції і йшлося про моральну прийнятність компенсації донору всіх поневірянь і ризиків, яких він зазнав. Проте до юридичного врегулювання цієї вкрай болючої проблеми наразі далеко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі