НОВИНИ МЕДИЦІНИ

Поділитися
Випробування небезпекою Схоже, світова спільнота нарешті серйозно перейнялася проблемою недопущення глобальної епідемії «коров’ячого сказу»...

Випробування небезпекою

Схоже, світова спільнота нарешті серйозно перейнялася проблемою недопущення глобальної епідемії «коров’ячого сказу». Небезпечні ілюзії стосовно того, що вона має місцевий характер і повинна хвилювати безпосередньо уряд Великобританії (у крайньому випадку, ще Франції, Німеччини, Іспанії тощо), залишилися в минулому, і тепер уряди всіх цивілізованих країн працюють над створенням комплексних програм профілактики епідемії. І якщо стосовно сільськогосподарської продукції вже є досить серйозні напрацювання, то з проблемою переливання крові доводиться все починати з нуля. Американські заклади охорони здоров’я ставлять під сумнів безпечність переливання крові загалом, а в Великобританії кілька тисяч хірургічних операцій відкладено на невизначений термін через побоювання, що хірургічні інструменти можуть бути забруднені пріонами.

Як стверджує Поль Браун, американський фахівець із хвороб крові, пріони виявилися «практично безсмертними». Жоден із визнаних методів стерилізації хірургічних інструментів не може гарантувати їх знищення. Тож під загрозою автоматично опиняється населення тих бідних країн, які вже звикли одержувати гуманітарну допомогу хірургічними інструментами, що вже використовувалися в медичних центрах найбагатших країн світу.

Хоча медики поки що не зафіксували жодного випадку інфікування пріонами в процесі переливання крові чи хірургічними інструментами, але гострота проблеми очевидна. Адже достеменно встановлено, що кілька з уже померлих у Великобританії від хвороби Крейтцфельда-Якоба були донорами. І їхню кров відправлено в банки крові, де її змішано з кров’ю ще принаймні 24 тисяч донорів. Виготовлені з цієї партії препарати (поліовакцина, альбумін, глобулін) експортовано не менш як в 11 інших країн, зокрема в Сінгапур, Марокко й Росію. Саме тому спроба американських лікарів відгородитися від поширення хвороби відмовою переливати кров людей, котрі довго жили у Великобританії, видається явно марною.

Зокрема Бернардін Гілі, президент Американського товариства Червоного Хреста, на яке припадає половина всієї донорської крові в Америці, вважає доцільним виключити зі списку донорів усіх, хто проживав не менше року в будь-якій європейській країні (у Великобританії — три місяці). А либонь у найпотужніших американських центрах переливання крові чверть усіх запасів імпортується з Європи. Причиною такого заходу є постійний брак донорської крові, тож занадто різке обмеження кола потенційних донорів може загалом поставити під загрозу всю службу реанімації та хірургії, а також профілактики хвороб за допомогою вакцин. Хоча та ж таки Великобританія імпортувала торік американську кров на 116 мільйонів доларів саме через неможливість гарантувати безпечність своїх власних банків крові.

У європейських країнах вживають різних заходів проти інфікування губчастоподібною енцефалопатією через переливання зараженої пріонами крові. Зокрема Франція, один раз уже обпікшись на переливанні ВІЛ-інфікованої крові, у результаті чого сотні людей померли від СНІДу, виключає зі списку потенційних донорів лише тих, хто понад рік жив у Великобританії. А в Голландії щодо цього загалом немає ніяких обмежень. У більшості інших європейських країн основним чинником ризику вважають не менш як піврічне проживання в Великобританії.

Новий тест
на «коров’ячий сказ»

Іспанським ученим удалося розробити новий тест, який дозволяє визначити наявність у кормі продуктів тваринного походження. Попри найсуворіші заборони на використання в кормах відходів м’ясної промисловості, мало хто в світі може гарантувати їх виконання. Новий тест, який надійде на міжнародний ринок уже до кінця нинішнього року, дозволяє за допомогою ізотопного тестування визначити, чи є в даних кормах продукти м’ясного походження. Антоніо Дельгадо, один із двох учених, котрі розробили цей тест у рамках урядової програми, вважає, що за його допомогою можна буде зробити великий крок уперед у гарантуванні безпечності м’ясопродуктів. Цей метод дозволяє тестувати живих тварин, а також готові м’ясопродукти.

Новина з’явилася в іспанській пресі практично водночас із повідомленням про два нові випадки захворювання тварин на «коров’ячий сказ». Отже, з листопада минулого року загальна кількість хворих корів досягла 29.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі