Німецькі вчені назвали марки кави незадовільної якості

Поділитися
Незадовільні оцінки в тестуванні якості меленої чорної кави в Германії отримали марки, частина яких продається і в Україні...

Незадовільні оцінки в тестуванні якості меленої чорної кави в Германії отримали марки, частина яких продається і в Україні. Результати свого дослідження представив німецький інститут інформації для споживачів «Штіфтунг Варентест».

З 31 протестованого інститутом зразка 20 марок отримали добру оцінку, 4 зразки отримали оцінки «задовільно» і «посередньо».

Зокрема, оцінку «незадовільно» з сенсорики (зовнішній вигляд, аромат, смак, загальні смакові відчуття і залишковий присмак) отримали марки A&P Kaffee Fein торгової мережі Kaiser’sTengelmann, Tip Gold торгової мережі Metro а також Grand Cafe від Tschibo.

«Сім професійних випробувачів кави продегустували всі сорти. Природно, всі зразки були представлені анонімно. Для повноти дослідження каву готували в машині-кавоварці й у скляному кавнику. «Незадовільно» отримали саме ті зразки, котрі мали затхло-пліснявий смак», — прокоментував журналістам результати дослідження директор «Штіфтунг Варентест» із публікацій Губертус Прімус.

У свою чергу, директор із досліджень і випробувань інституту Хольгер Бракеманн відзначив, що у поняття «якість» люди сьогодні вкладають дуже широкий зміст. Зокрема їх цікавить, в яких умовах було вироблено товар, який вони купують.

За його інформацією, компанії, що реалізують понад 90% кави на німецькому ринку, купують її у посередників на біржах, не надто цікавлячись походженням зерен.

«Хоча реклама часто нав’язує думку про тісний зв’язок компанії-продавця з виробниками та регіонами вирощування, на практиці такий зв’язок нічим підтвердити не змогли», — підкреслив Хольгер Бракеманн.

Насамперед це стосується двох найбільших компаній, які пропонують марочну каву: «Крафт Фудс» (Kraft Foods) — у тестуванні брали участь її марки «Якобс» (Jacobs) і «Онко» (Onko), а також компанія «Чібо» (Tchibo) — у порівняльних випробуваннях були представлені її марки «Едушо Гала №1» (Eduscho Gala №1) і «Чібо Гран Кафе» (Tchibo Gran Cafe). Обидві компанії не змогли повідомити інформацію про походження кавових зерен.

«Результат наших досліджень: на ринку є сорти обсмаженої кави, хороші у всіх сенсах. Вони здобули високі оцінки з органолептики, практично не містять шкідливих речовин, виробляються відповідно до вимог екологічної безпеки та соціальної відповідальності. Це біокава «Кафе Аха» (Cafe Aha) компанії «Гепа» (Gepa), «Кафе інтенсьйон екологіко» (Cafe Intencion ecologico) компанії «Дарбовен» (Darboven) і «Кафе Діа» (Cafe Dia) компанії «Лебенсбаум» (Lebensbaum)», — підсумував Хольгер Бракеманн.

Докладніше читайте в статті Ольги Скрипник «Каву в ліжко? Тільки після тестування!» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі