Медичні препарати, що містять німесулід, повернуться на прилавки аптек після того, як у їхніх інструкціях застосування з’явиться попередження про небезпеку цих препаратів для дітей. Про це «Дзеркалу тижня» повідомив директор Державного фармакологічного центру Міністерства охорони здоров’я України Віктор Чумак.
Німесулід — ефективний жарознижуючий, знеболюючий, протизапальний препарат, який багато в чому перевершує парацетамол та ібупрофен. Його застосовують для боротьби з підвищеною температурою тіла при інфекційних захворюваннях у дітей, перш за все при ГРВІ. В той же час, спеціальна медична література вказує на здатність німесуліду викликати ураження печінки. У Європі використання німесуліду є обмеженим.
«Фірми-виробники не поспішали вносити такі зміни — адже основним споживачем якраз і були маленькі діти, й тоді ми вирішили діяти радикально, повністю вилучивши препарати на основі німесуліду з аптек», — пояснив директор Державного фармцентру МОЗ.
У вересні 2007 року МОЗ заборонило призначати німесулід дітям молодше 12 років. Причиною такого обмеження стали смертельні випадки серед маленьких дітей, яким призначали препарати, що містять німесулід, нагадав Віктор Чумак.
У червні цього року МОЗ зупинило дію реєстраційних свідоцтв на всі лікарські засоби, що містять німесулід. Згідно з наказом відомства, препарати вилучили з реалізації до внесення змін до інструкцій.
«Нині вже 20 фірм із 26 такі зміни внесли, і невдовзі їм буде дозволена реалізація препаратів цієї групи», — повідомив Віктор Чумак.
Докладніше читайте в статті Ірини Прохорової «Куди зник німесулід?» у свіжому номері «ДТ».