Музика Моцарта допомагає при епілепсії. Прослуховування сонати К448 протягом лише десяти хвилин покращує координацію рухів у хворих. Класична музика діє навіть на тварин: на тлі звучання сонати Моцарта пацюки швидше знаходять вихід із лабіринту, аніж при виконанні музики мінімалістів чи в тиші, повідомляє Бі-Бі-Сі.
На думку професора Джона Дженкінса з Лондонського університету, котрий зробив огляд результатів міжнародного дослідження музикотерапії, «ефект Моцарта» можуть викликати і твори інших композиторів, наприклад Баха.
Хоча не всі бажаючі змогли відтворити результати, отримані доктором Дженкінсом, він продовжує вважати музикотерапію перспективним методом лікування хвороб головного мозку.
За допомогою комп’ютерної томографії встановлено, що музика впливає на багато областей мозку. Ліва півкуля відповідає за відчуття ритму і сприйняття висоти звуку, а права — за сприйняття тембру та мелодії. На думку автора, прослуховування музики сприяє розвитку цих структур мозку, чим і пояснюється її лікувальний ефект.