Повідомлення про новий вид вакцини проти пташиного грипу, розробленої в Центрі контролю та профілактики захворювань в Атланті, внесло певну оптимістичну нотку в лавину інформації про розширення географії цієї нової епідемії. Доктор Сур’япракаш Самбхара повідомив журналістам, що з допомогою методів генної інженерії вдалося розробити препарат, який не тільки дозволив захистити мишей від дії вірусів штаму H5N1, а й володіє ще й іншими корисними властивостями. Так, наприклад, його можна швидко виготовити у великих кількостях і заготовити про запас, готуючись до можливої пандемії. На виготовлення вже наявних видів вакцин потрібно близько шести місяців, а використання в процесі їх одержання запліднених курячих яєць істотно скорочує термін їх зберігання.
Більше того, учені стверджують, що нова вакцина ефективно боротиметься також проти нових модифікацій вірусу і застосовувати її можна буде без жодних додаткових добавок, які зазвичай використовуються для підтримки імунної реакції в умовах швидкого мутирування вірусів. На даному етапі вакцина засвідчила свою ефективність проти штамів вірусу, виявленого в людей у 2003-му і 2004-му роках. Примітно, що антитіл у вакцинованих мишей або взагалі не було, або їх виявляли дуже мало, проте тварини не втрачали ваги і не вмирали, як це спостерігалося в контрольній групі.
Зараз нову вакцину готують до першої фази клінічних випробувань, причому надії на неї покладаються дуже великі. З огляду на важливість цієї інформації, The Lancet опублікував статтю на цю тему в онлайновій версії журналу.