МЕХАНІЧНЕ СЕРЦЕ ЗАМІСТЬ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ

Поділитися
За даними, наведеними на щорічних зборах американської асоціації кардіологів, саме серцева недостатність посідає перше місце серед причин смертності населення у США...

За даними, наведеними на щорічних зборах американської асоціації кардіологів, саме серцева недостатність посідає перше місце серед причин смертності населення у США. Близько п’яти мільйонів американців живуть сьогодні з різними формами цієї патології, і ще 500 тисячам щорічно такий діагноз ставлять уперше. Половина їх приречена на смерть протягом п’яти років від дня виникнення захворювання. Зазвичай таких хворих ставлять у чергу на операцію з пересадки серця, а на час чекання, який може затягнутися на роки, нерідко підключають так званий VAD — ventricular assist device (допоміжний вентрикулярний пристрій). Цей апарат — імплантований механічний насос, здатний лише полегшити роботу хворого серця, але в жодному разі не замінити його. Пристрій і створили як тимчасовий засіб подовження життя, а не як основний метод терапії. Проте, дедалі ширше застосовуючи VAD в американських госпіталях, особливо протягом тривалого часу (навіть до чотирьох років), лікарі все частіше почали звертати увагу на переваги такого насоса над іншими формами кардіотерапії, і передусім медикаментозної.

За даними Еріка Роуза з хірургічного коледжу при Колумбійському університеті, застосування цього насоса на 48% знижує ризик смерті, порівняно з ризиком для пацієнтів, що отримують найефективніше медикаментозне лікування. Крім того, пацієнти з імплантованим VAD найчастіше виписуються додому, де вони ведуть звичний спосіб життя, гуляють на природі, піднімаються східцями і взагалі почуваються набагато краще, ніж приречені на постійне перебування в палатах інтенсивної терапії в очікуванні трансплантації серця. Щоправда, застосування пристрою в 2,3 разу частіше викликає різноманітні ускладнення, серед яких можливі серйозні інфекції, кровотечі й механічні неполадки, приміром несправності в двигуні чи закупорка судин. Проте зі 129 пацієнтів (занадто старих або занадто хворих для трансплантації серця й тому відібраних для участі в експерименті), котрі користувалися насосом, через рік живими залишилося 52%, порівняно з 24,7% з-поміж тих, котрі отримували медикаментозне лікування. Ще через рік відсоток тих, хто залишився живим, становив 22,9 і 8,1 відповідно.

1999 року для трансплантації було отримано 2200 сердець, а в черзі на операцію стояло понад 4000 чоловік. Більшість їх пішла з життя, так і не дочекавшись пересадки. А багато померли ще до того, як потрапили до цього списку. Американські фахівці вважають, що застосування VAD може виявитися найефективнішим засобом розв’язання цієї проблеми.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі