Помістивши в незапліднені жіночі клітини генетичний матеріал, отриманий із клітин шкіри двох дорослих чоловіків, каліфорнійські вчені одержали п’ять ембріонів, які є клонами чоловіків-донорів. Ту ж методику, що привела 1986 року до появи всесвітньо відомої овечки Доллі, цього разу було використано для отримання стовбурових клітин. З цим, однак, не склалося — виділити з ембріонів ці клітини й одержати їхні лінії вченим не вдалося. Проте багато хто з експертів вважає, що це досягнення — питання вже найближчого майбутнього. Хоча й дуже насторожено ставляться до всіх таких заяв. Семюель Вудс, співавтор цього дослідження, надіслав генетичний матеріал, вилучений з отриманих ембріонів, у провідні лабораторії світу для проведення незалежної експертизи.
Втім, навіть отримання стовбурових клітин із таких ембріонів не усуне головного каменя спотикання — руйнування людського ембріона. Той факт, що ембріон буде штучно створений у лабораторії, проблеми не розв’язує. Навіть навпаки, викликає додаткові побоювання.
Проте перспектива використання стовбурових клітин, отриманих із клітин шкіри самих хворих, для лікування хвороб Альцгеймера і Паркінсона, раку і діабету, а також багатьох інших невиліковних захворювань примушує вчених усіх країн рватися до заповітного фінішу. Часто за повної підтримки національних урядів. Зокрема, британські компетентні органи минулого тижня дали дозвіл на проведення експерименту зі створення ембріонів, отриманих із використанням матеріалу як людського, так і тваринного походження.