ХВОРОБИ МНИМІ — ЛІКУВАННЯ СПРАВЖНЄ

Поділитися
Про іпохондриків, котрі страждають від захворювань, яких у них немає і близько, розповісти можуть багато лікарів...

Про іпохондриків, котрі страждають від захворювань, яких у них немає і близько, розповісти можуть багато лікарів. Для більшості з них спілкування з такими пацієнтами закінчується діагнозом: мовляв, це лише помисливість, ніякої, приміром, серцевої патології тут немає, а, отже, і лікувати тут нічого. Хоча насправді лікувати таких людей абсолютно необхідно, адже іпохондрія — недуга досить серйозна. Інша річ, що займатися нею має лікар-психіатр, а заманити іпохондрика до нього дуже нелегко. Адже будь-яке направлення на консультацію до психіатра розцінюється як натяк на симуляцію й викликає вкрай агресивну реакцію.

Найчастіше ходіння по лікарях закінчуються для іпохондриків визначенням неправильного діагнозу з відповідним призначенням лікування. Добре, якщо воно виявиться нешкідливим. Сподіватися ж на це вельми необачно, з огляду на результати експериментів із використанням плацебо. Той факт, що чимало з досліджуваних зауважують значне поліпшення свого стану, ні в кого подиву не викликає. Але ж у середньому 25% із них відзначають погіршення свого стану, скаржаться на «викликаний препаратами» головний біль, підвищену стомлюваність або сонливість. А цей аспект медиками, як правило, ігнорується.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі