Для подальшого поліпшення української онкології необхідно провести ряд структурних реформ у цій галузі, інакше навіть значне збільшення її фінансування виявиться неефективним, — вважає головний онколог Міністерства охорони здоров’я України Ігор Щепотін.
«Причому, оскільки нова державна програма по боротьбі з онкологічними захворюваннями вже прийнята Кабміном і передана у Верховну Раду, з великим фінансуванням проблем бути не повинно. З реформуванням складніше», — заявив Щепотін в інтерв’ю «ДТ».
На думку фахівця, для подальшого зниження смертності від ракових захворювань, необхідно створити цілий ряд нових установ — національний інститут раку, центр профілактики раку репродуктивних органів, а також мережу протибольових кабінетів і хосписів.
Також Ігор Щепотін вважає, що діяльність Академії медичних наук в її нинішньому вигляді є вкрай неефективною, оскільки учені займаються «не завданнями, які стоять перед Міністерством охорони здоров’я, а якимись науковими розробками і пошуком нових методів, яких насправді ніхто у світі поки що не бачив».
При цьому головний онколог МОЗ сумнівається і у фундаментальній науковій цінності досліджень Академії медичних наук. «На превеликий жаль, перевірка Рахункової палати чітко показала, що АМН внесла практично нульовий внесок до української науки», — стверджує Щепотін.
Водночас, загальна смертність від раку, а також смертність хворих протягом першого року після встановлення діагнозу, за словами фахівця, в Україні знизилися.
«На мій погляд, ці позитивні зрушення пов’язані з тим, що за останні три роки до проблеми онкології в Україні привернута загальна увага. Про онкологію говорять не тільки лікарі-фахівці, але і ЗМІ, і представники влади», — заявив Ігор Щепотін.
Докладніше про майбутні реформи в українській онкології читайте в інтерв’ю Наталії Ярцевої з Ігорем Щепотіним у свіжому номері «ДТ».