ГЕНОТЕРАПІЯ ХВОРОБИ АЛЬЦГЕЙМЕРА

Поділитися
Перший випадок успішного застосування методу генної інженерії для лікування хвороби Альцгеймера зареєстрований у Кароліні (США)...

Перший випадок успішного застосування методу генної інженерії для лікування хвороби Альцгеймера зареєстрований у Кароліні (США). 60-річній жінці група дослідників імплантувала генетично модифіковані клітини, отримані з її власної шкіри. Під керівництвом нейрохірурга Марка Тужинського у фібробласти штучно був уведений чинник росту, запозичений із нервових клітин. Передбачається, що така процедура допоможе якщо не відновити діяльність мозкової тканини пацієнтки, то бодай запобігти її подальшій деградації. У дослідах на тваринах цей метод показав досить утішні результати.

Проте скептики резонно зазначають: у разі виникнення якихось ускладнень позбутися їх буде неможливо, оскільки видалити імплантовані клітини вже ніхто не зможе. А клітини, що мають чинник росту, поводяться, за спостереженнями фахівців, досить агресивно. Крім того, вони не мають якоїсь спеціалізованої програми розвитку, і ніхто не зможе вгадати, як саме вони поведуться в людському організмі.

Однак результати 11-годинної операції, у ході якої в мозок пацієнтки було імплантовано понад півмільйона генетично модифікованих фібробластів, оцінюються досить позитивно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі