ГЕНЕТИЧНА МОДИФІКАЦІЯ БРАЗИЛІЇ

Поділитися
Найбільшим у світі виробником сої сьогодні вважаються США. Бразилія посідає у «соєвому» рейтингу друге місце, проте вже після збирання врожаю-2003 має всі шанси випередити нинішнього лідера...

Найбільшим у світі виробником сої сьогодні вважаються США. Бразилія посідає у «соєвому» рейтингу друге місце, проте вже після збирання врожаю-2003 має всі шанси випередити нинішнього лідера. Саме тому ухвалення закону, що дозволяє вирощувати в країні генетично модифіковану сою, опинилося в центрі уваги як національних, так і зарубіжних ЗМІ. Тим паче що ухвалення такого законодавчого акта супроводжувалося демонстративним протистоянням керівників країни.

За відсутності президента Лули де Сальви, який відбув на конференцію ООН, віце-президент Хосе Аленкар заявив, що вищезгаданого декрету він не підписуватиме. Проте президент із Нью-Йорка відразу дав зрозуміти не тільки «хто в домі хазяїн», а й хто стоїть за лобіюванням інтересів великих біотехнологічних компаній. Адже ще в червні нинішнього року голова адміністрації президента Хосе Дерсо запевняв, що генетично модифікована соя у Бразилії «не пройде».

Місцева преса відразу заходилася мусувати припущення, буцімто час ухвалення законопроекту було визначено й узгоджено саме з метою підставити Аленкара, який не є членом правлячої партії. Проте несподівана твердість його позиції сплутала всі карти. Він зажадав проведення додаткового розслідування доцільності цього рішення й попередив: на той момент, коли кабінет міністрів Бразилії знову повернеться до розгляду цього питання, у від’їзді буде вже сам Аленкар.

До останнього часу Бразилія залишалася основною опорою організації Greenpeace та інших захисників природи, відмовляючись брати приклад зі США, Аргентини та інших найбільших виробників сої щодо впровадження біотехнологічної продукції. І мала від цього незаперечну вигоду — саме для бразильської продукції було відкрито загальноєвропейський ринок, який дуже насторожено сприймає американські новації. Законопроект же, навколо якого й зчинилася веремія, передбачає відповідальність власника землі, а не уряду, за використання ГМ-насіння. Уряд, зі свого боку, повинен стежити, щоб ГМ-рослини не вирощувалися неподалік заповідників, основних транспортних шляхів та головних водних ресурсів країни. Цей декрет має набрати чинності наприкінці наступного року. Якщо тільки його не буде оскаржено в судовому порядку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі