Експерт: Система контролю якості медикаментів в Україні паралізована

Поділитися
З вересня 2008 року в Україні не здійснюється легітимний контроль якості лікарських препаратів. Про...

З вересня 2008 року в Україні не здійснюється легітимний контроль якості лікарських препаратів. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» повідомила перший заступник голови Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Інна Демченко.

До такої ситуації, за її словами, привела ухвала уряду від 10 вересня 2008 року про ліквідацію Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення і створення Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів. У грудні президент своїм указом зупинив дію цієї ухвали і звернувся до Конституційного суду, який 11 лютого відмовив у відкритті відповідної справи.

«Уся система контролю якості ліків сьогодні паралізована. По суті, з 10 вересня — моменту виходу ухвал уряду... наш ринок ліків повністю відкритий», — констатувала Інна Демченко.

На її думку, в даний момент ліквідовані контрольні органи не можуть виконувати свої функції, а нову структуру з відповідними повноваженнями створити поки не вдалося.

«З 10 вересня легітимно не здійснюється контроль якості ліків, не погоджуються паспорти на аптечні установи, не контролюється оборот, не видаються сертифікати на ввезення, — частина товарів перебуває на карантині. За півроку не вдалося створити новий єдиний орган контролю», — підкреслила Інна Демченко.

Причину вона бачить в тому, що нова контрольна структура створюється з нуля, без використання напрацювань і матеріально-технічної бази ліквідованих служб.

«Річ у тому, що в жодному документі не написано: новостворювана інспекція — правонаступниця попередньої, і, отже, за нею зберігаються спеціалісти, матеріально-технічна база, лабораторії. У даному разі створюються абсолютно нові структури. Саме тому і виникають такі серйозні проблеми з організацією контролю якості препаратів», — упевнена Демченко.

На її думку, значний час займе також створення необхідної нормативної бази для функціонування нової контрольної структури.

«Адже, щоб такий орган міг працювати легітимно, потрібні не тільки фахівці та обладнання — необхідно підготувати всю нормативну й законодавчу базу», — відзначила Інна Демченко.

Детальніше читайте в статті Тетяни Галковської «Якість ліків: написаному вірити» в свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі