Українська система акредитації лікарень оцінює матеріальне забезпечення лікарні, а не результати лікування в ній, що призводить до низької якості медичних послуг, заявила в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» керівник проекту ЄС «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні» Оксана Абовська.
«Треба змінити систему акредитації лікарень і систему контролю якості. Нинішня система акредитації в Україні спрямована на те, щоб перевірити, чи є в лікарні пожежний кран, стерилізаційна тощо. Ніхто навіть не цікавиться, чи працює це устаткування, чи знає персонал, як ним користуватися», — констатувала експерт.
За словами Оксани Абовської, подібний підхід до акредитації в світовій практиці більше не використовується.
«Сьогодні ніхто у світі вже не перевіряє наявності того чи іншого устаткування. Перевіряють процес лікування і кінцевий результат — кількість смертей, їх причини, а також ефективність лікування», — заявила вона.
Експерт також стверджує, що багато українських головлікарів надають украй недостовірну інформацію про функціонування своїх установ.
«Зворушують західних експертів заяви деяких українських головних лікарів про те, що внутрішньолікарняних інфекцій у лікарнях нема. В усьому світі в усіх, навіть приватних клініках, збирається статистика внутрішньолікарняних інфекцій. А в Україні, виявляється, їх просто немає!», — констатує експерт ЄС.
При цьому, за інформацією Оксани Абовської, великою проблемою українських лікарень є халатність медперсоналу.
«В українських лікарнях 75% випадків інфікування хворих викликане халатністю медперсоналу. У Німеччині за таке керівників лікарень можуть позбавити ліцензії. А в Україні з цього приводу навіть статистики немає. Щоб запобігти таким украй негативним проявам, не потрібні додаткові вливання — потрібна адміністративна відповідальність головлікаря», — заявила Абовська.
Докладніше читайте в інтерв'ю Наталі Зайцевої з Оксаною Абовською у свіжому номері «ДТ».