Ухвалення антикризових законів, які вимагають при держзакупівлях віддавати перевагу вітчизняним товарам, погіршило становище хворих на цукровий діабет в Україні. Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» заявила голова ради Української діабетичної федерації, віце-президент Міжнародної діабетичної федерації Валентина Очеретенко.
Так вона прокоментувала ситуацію з переводом пацієнтів, що досягли 18 років, на інсулін вітчизняного виробництва, в той час як дітей держава забезпечує імпортними інсулінами.
«Проблема виникла через норми антикризових законів, які вимагають при держзакупівлях віддавати перевагу вітчизняним товарам. Однак це правило в жодному разі не можна застосовувати формально, особливо коли йдеться про здоров’я», — сказала Валентина Очеретенко.
Вона підкреслила, що підбір життєзберігаючих препаратів, до яких належить інсулін, має бути суто індивідуальним.
«Критерій лише один — досягнення оптимальної компенсації діабету. І байдуже, де він зроблений і настільки він «модний», — заявила експерт.
Вона також звернула увагу на необхідність індивідуального підходу до кожного пацієнта. «Із цим є проблема, про що свідчить і той факт, що від діабетичної коми в нас помирають малюки», — зазначила Валентина Очеретенко.
Докладніше читайте в статті Ольги Скрипник «Кому подати на солодке життя?» у свіжому номері «ДТ».