БОРОТЬБА ЗІ СНІДОМ. І З ПАТЕНТАМИ

Поділитися
Вироблення критеріїв ефективності й безпеки відносно дешевих, переважно препаратів-генериків, як...

Вироблення критеріїв ефективності й безпеки відносно дешевих, переважно препаратів-генериків, які дозволяють відчутно пригальмувати поширення СНІДу в бідних країнах, — така тема міжнародної медичної конференції, що відбулася минулого тижня в Ботсвані. Власне, основною метою вельми жвавої дискусії став пошук аргументів, що зможуть переконати адміністрацію Джорджа Буша переглянути свою заборону на використання американських коштів для придбання непатентованих медичних препаратів.

Нинішня американська адміністрація на боротьбу зі СНІДом у 14 найбідніших країнах Африки й Карибського басейну виділила 15 мільярдів доларів. Це набагато більше, ніж субсидіювали адміністрації попередників Джорджа Буша. Правда, ці гроші протягом п’яти років надходитимуть на фінансування закупівель медпрепаратів найвідоміших фармацевтичних компаній. Стверджується, що це обмеження продиктоване турботою про безпеку й ефективність лікування і профілактики. Проте учасники конференції заявляють: така позиція значно більше відповідає інтересам не самих хворих, а безпосередньо фармацевтичних велетнів, переважно американського походження.

На даний момент ВООЗ сертифікувала як безпечні й ефективні в боротьбі проти СНІДу чотири препарати, три з яких є генериками індійського виробництва. При цьому експерти зауважують: ці медикаменти не просто дешевші від своїх патентованих аналогів, а й ефективніші. Пацієнт, котрий отримує патентований засіб, має приймати по шість таблеток на день, тоді як для досягнення того самого ефекту достатньо двох генеричних таблеток. Таким чином, за ті самі гроші індійськими препаратами можна вилікувати незрівнянно більшу кількість людей, ніж патентованими. Та ще й мінімізувати шкоду, заподіяну всьому організму в цілому.

І все-таки американська влада продовжує наполягати на своєму, запевняючи, що дешевші препарати можуть викликати появу стійких до ліків штамів ВІЛ і в перспективі хворим будуть потрібні ще сильніші й дорожчі медикаменти. Проте представник США, котрий узяв участь у роботі конференції, заявив: у разі, коли безпеку й ефективність незапатентованих засобів буде незаперечно доведено, американська адміністрація зробить усе можливе для досягнення міжнародного консенсусу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі