«ЖУРНАЛІСТСЬКИЙ ПЕРШОЦВІТ»

Поділитися
Із цим мальовничим куточком Ірпеня, де розміщений відомий Будинок творчості, пов’язано багато сторінок національної історії та культури...

Із цим мальовничим куточком Ірпеня, де розміщений відомий Будинок творчості, пов’язано багато сторінок національної історії та культури. Яскраві зустрічі майстрів пера з молодими авторами дали путівку в літературу багатьом талантам. Будинок письменників став синонімом творчості, любові до своєї культури. Цього разу напередодні Дня української журналістики саме це знакове місце було віддане початкуючим журналістам. Два дні журналістська еліта столиці та області спілкувалася тут із початківцями — школярами та студентами. Підбивалися підсумки обласного конкурсу молодих авторів «Журналістський першоцвіт».

Молоді люди, які мріють про журналістику, мали можливість перевірити свої здібності. У конкурсі найкращих робіт — нарисів, статей, есе, досліджень — брали участь юнаки й дівчата з різних районів Київської області. 65 початкуючих журналістів, авторські матеріали яких визнані гідними участі в заключному етапі конкурсу, під час роботи чотирьох секцій познайомилися з провідними журналістами, одержали безпосередню оцінку своєї творчості з їхніх вуст. Низка робіт молодих авторів уражає зрілістю, переконує в тому, що представники молодого журналістського покоління здатні не лише жадібно слухати слова майстрів пера, а й вносити свіжий струмінь власної думки. Вони досить критично оцінюють наші ЗМІ, інформаційно-публіцистичну продукцію, що проходить через телеканали, друковані видання. Найкращі роботи конкурсантів свідчать, що вони готові, орієнтуючись на найкращі зразки попередників, сказати своє слово у професії.

Спілкування «батьків» і «дітей» не скидалося на вулицю з одностороннім рухом. Це був діалог, у якому кожна сторона не лише навчала, а й навчалася сама. І це визнали «зубри» журналістики, аналізуючи роботи учасників конкурсу. Голова журі, заслужений журналіст Олександр Куракса, не сумнівається, що більшість юнаків і дівчат із глибинки, які зібралися тут, поповнять журналістські ряди. Голова Спілки журналістів України Ігор Лубченко звернув увагу на те, що роботи молодих журналістів вирізняються свіжим поглядом, а іноді й несподівано глибокими узагальненнями. За його словами, наша журналістика дуже потребує цих переконаних щирих голосів.

Найцікавіше — це, звісно, самі роботи початкуючих журналістів, у яких чітко проглядається ставлення молоді до багатьох речей. Вони дозволяють побачити, що найбільше хвилює ту частину молоді, яка з перших кроків свого життя намагається осмислити складні проблеми сьогодення. «Ми — покоління NEXT»! Цвіт нації, який легко збити вітру проблем божевільної сучасності. В очах — попіл депресії, а в душах — найчастіше пустка. Чому?» — переймається запитанням 19-річна Ольга Кислицька. «Сучасні телевізійні розваги, несучи суспільству радість, сміх та задоволення від весело проведеного часу, тим самим сприяють зниженню інтелекту, пошуків справжнього, класичного мистецтва, яке зробило б наше життя багатогранним...» — вважає Олена Клеменко. Гран-прі конкурсу — робота Андрія Калістратенка з Ірпінської української гімназії «Буду жити» — закликає людину вирватися з повсякденної рутини і текучки: «Повикидай безкоштовні газети і хоч сьогодні подивись на зорі!» Молодь замислюється про майбутнє України: «Як на мене, незрозумілою є позиція тих людей, котрі ще 10 років тому вітали незалежність України, а нині відцурались від неї...» — пише учениця 9-го класу з Яготинського району Вікторія Пінчук.

Конкурс, організований управлінням у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, поки що має обласний статус і відбувається уже втретє. За віковими категоріями він розбитий на три групи (діти до 15 років, 16—17 і старші 18 років). Щоб відібрати найкращих для поїздки на заключний захід до Ірпеня, журналістам-початківцям спочатку надали можливість виявити свої здібності на місцях, у всіх районах області.

Кореспондент «ДТ» поцікавився в організаторів конкурсу: із чим пов’язана їхня пильна увага до підготовки кадрів для журналістики, хіба в столиці мало вузів, які без проблем постачають кадри для ЗМІ? Виявляється, не все так просто. Столична область у цьому плані відчуває чималі труднощі. Столиця провінції не помічниця, навпаки, викачує кадри з міст і сіл, у тому числі й журналістські. У районних газетах відчувається брак журналістських кадрів, дедалі більшу потребу в них відчувають і приватні видання, що орієнтуються на осмислення місцевих проблем. Розташовані поблизу мегаполіса міста й села переповнюються інформаційно-публіцистичною продукцією, що не має жодного стосунку до місцевих проблем. Треба ж їм щось протиставити.

Одне слово, як розповіла начальник відділу культмасової роботи і зв’язків із громадськістю обласного молодіжного центру Алла Казанюк, організатори творчого конкурсу для молодих (управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, обласний молодіжний центр і ряд інших зацікавлених сторін) зрозуміли, що без цілеспрямованого пошуку журналістських талантів на місцях, підготовки власних кадрів не обійтися. І розпочалася серйозна робота, підсумки якої підбиваються щороку.

Для багатьох учасників конкурсу зустріч в Ірпені мала, можна сказати, вирішальне значення у виборі професії. Два учасники нинішнього конкурсу — Андрій Калістратенко й Ольга Кобчинська — одержали можливість навчатися, відповідно, в Київському інституті культури й у школі молодого журналіста Укртелерадіопресінституту. Шести конкурсантам вручили найсправжнісінькі посвідчення членів Спілки журналістів України. Спеціальний приз присуджено Світлані Патрі за роботи «Люблю жизнь», «Мои сны» та інші. Всі учасники заключного туру одержали посвідчення позаштатних кореспондентів районних газет. Це посвідчення реально допоможе журналістам-початківцям у збиранні інформації.

Оскільки нинішній конкурс виявив багато талановитих авторів, а потребу в кваліфікованих журналістських кадрах, особливо в сільській місцевості, відчувають багато регіонів, конкурс «Журналістський першоцвіт» у перспективі планується зробити відкритим, дати можливість взяти у ньому участь школярам та студентам із сусідніх, і не тільки, областей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі