Українські студенти допоможуть вирішити демографічну проблему?

Поділитися
Завершився студентський конкурс інформаційних технологій Microsoft Imagine Cup 2009, національний етап якого проходив у Києві 8 квітня 2009 року...

Завершився студентський конкурс інформаційних технологій Microsoft Imagine Cup 2009, національний етап якого проходив у Києві 8 квітня 2009 року. Студенти ІТ-спеціальностей із семи міст — Києва, Дніпропетровська, Донецька, Львова, Одеси, Рівного і Харкова — змагалися за право представляти Україну у світовому фіналі, який відбудеться влітку в Каїрі (Єгипет).

Головна тема цьогорічного конкурсу — «Уявіть світ, у якому технології дають змогу вирішити найскладніші проблеми сучасності». Ці проблеми відображено в «Цілях розвитку тисячоліття» (The Millennium Development Goals), ухвалених 189 країнами в рамках діяльності ООН більш як вісім років тому. Серед них — загальнодоступна початкова освіта, поліпшення охорони здоров’я матерів, забезпечення екологічної стійкості та інші.

Цього року національна першість зібрала вдвічі більше студентів, ніж у 2008-му. Вісім команд подали свої розробки на суд компетентного журі. Конкурс проходив у форматі інтерактивної презентації: кожній команді давалося півгодини, щоб представити свій проект, зацікавити судів, переконати їх у відповідності темі конкурсу, високій ефективності запропонованого рішення, а також щоб відповісти на запитання членів журі та учасників з інших команд.

Переможцем національного етапу конкурсу стала команда Baby Guards Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУР). Студенти вже вдруге стають фіналістами національного етапу — у 2008 році команда представляла Україну на світовому фіналі з проектом мобільного помічника. Цього року команда ХНУР запропонувала iMommy — систему контролю самопочуття вагітних жінок, яка дає змогу проводити оперативну діагностику, здійснювати зв’язок із лікарем на відстані, дає можливість стежити за своїм способом життя.

Обрана студентами тема дуже актуальна для нашої країни, адже Україна має найвищий рівень природного скорочення населення серед усіх країн світу (за даними Держкомстату України і сайта ООН), а за даними Харківського центру медичної статистики МЗ України — 70% вагітних мають різні патології.

«Вагітним жінкам бракує інформації, моральної підтримки та консультацій фахівців. Численні обговорення з лікарями допомогли нам зрозуміти, що в Україні є хороші спеціалісти, але не вистачає обладнання. Ми розраховуємо створити прилади, здатні відстежувати важливі параметри стану вагітних жінок, із вартістю комплектуючих, що в десятки разів нижча за закордонні аналоги», — каже Андрій Гордієнко, учасник команди-переможця Baby Guards.

Друге місце посіли студенти з команди 2KriSe з програмою інтерактивного навчання дітей, а третє — команда DevDem із проектом, спрямованим на впровадження основ Глобальної демократії. Обидві команди представляють комп’ютерну академію «ШАГ», Одеську і Львівську філії відповідно.

«Україна вже двічі підтверджувала свій статус країни з великим ІТ-потенціалом — наші студенти займали призові місця на світовому фіналі конкурсу Imagine Cup у 2007 і 2008 роках. З кожним роком конкурс стає в Україні дедалі популярнішим. Рівень поданих проектів дуже високий, що дає нам можливість розраховувати, що й цього року наші студенти гідно виступлять у світовому фіналі конкурсу», — вважає Олександр Орєхов, директор департаменту стратегічних технологій «Майкрософт Україна».

Українські студенти втретє братимуть участь у конкурсі Microsoft Imagine Cup. Змагаючись зі своїми однолітками з різних країн світу, вони не тільки випробовують свої творчі сили, а й створюють програмні продукти, здатні змінити світ на краще.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі