В Україні, згідно останнього дослідження Міністерства освіти, з булінгом у школі стикались понад 53% учнів. Тому про такі випадки дитина чи її батьки зможуть анонімно повідомляти, щоб оперативно залучати до вирішення проблем керівництво школи чи поліцію.
На сайті АІКОМ дитина зможе самостійно заповнити анкету про булінг, повністю анонімно чи вказуючи свої дані. У разі, якщо заяву про булінг заповнюють батьки, опція анонімності відсутня.
Також в МОН зауважують, що анонімні заяви можуть розглядатися лише на рівні школи, якщо ситуація потребує залучення правоохоронних органів, то необхідно вказувати персональні дані також.
Директор, після отримання повідомлення про булінг, має протягом доби відреагувати на звернення, розглянувши даний випадок на спецкомісії.
В МОН наголошують, що повідомлення про булінг не бачитимуть сторонні особи, окрім директора навчального закладу чи поліції.
Також повідомити про булінг у школі чи класі можуть ті особи, які за цим спостерігали. Інформацію про те, як реагувати на булінг або підтримати себе у цій ситуації - можна знайти в спеціальному чат-боті.
Про те, як булінг впливає на успішність дітей - читайте докладніше у статті Оксани Онищенко «Новий «PISA-шок» чи надія? Про що розповіло свіже дослідження PISA».