Порушення при проведенні зовнішніх тестів перестануть залишатися безкарними?

Поділитися
Для нормальної роботи системи тестів для вступаючих у вузи необхідно внести зміни практично до всіх основних законів освітньої сфери, вважають у Міністерстві освіти і науки...

Для нормальної роботи системи тестів для вступаючих у вузи необхідно внести зміни практично до всіх основних законів освітньої сфери, вважають у Міністерстві освіти і науки. Зокрема, йдеться про визначення відповідальності за порушення при проведенні тестів.

У разі дотримання всіх умов прозорого тестування підтасовування результатів неможливе, вважають у міністерстві. Але щоб його забезпечити, необхідно підготувати зміни до законів «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про загальну середню освіту» тощо.

«Має бути визначена відповідальність за правопорушення у цій сфері. Нині люди, котрі відповідають за конфіденційність інформації щодо тестів, можуть підписати угоду про нерозголошення, але в правовому полі не передбачено конкретних заходів стосовно порушників таємниці», — пояснив замміністра освіти і науки Цезар Огонь.

Він наголосив, що в законодавстві необхідно прописати адміністративні заходи, а на випадок масштабних порушень — призначити й серйозніше покарання.

Разом із тим у Міносвіти зазначають, що традиційні вступні іспити продовжать своє існування, хоча й сумніваються в їхній перспективності. «Процедура тестування є прозорішою і якіснішою. Коли всі це зрозуміють, не думаю, що учні обиратимуть іншу, ніж тестування, форму оцінювання», — вважає інший заступник міністра Валентин Тесленко.

Поки ж тести складають тільки охочі. У 2006 році зовнішнє оцінювання пройшли 41 тисяча (8%) одинадцятикласників, нинішнього 2007 року — 116 тисяч (26%). А 2008-го тестуванням планують охопити 500 тисяч абітурієнтів, серед яких випускники шкіл, ПТУ, вузів І-ІІ рівнів акредитації, а також випускники минулих років.

За даними Міносвіти, на сьогоднішній день 54% вчителів і 52% батьків вже підтримують зовнішнє тестування. Крім того, більше половини викладачів і ректорів вузів також позитивно ставляться до цього нововведення.

Докладніше читайте у статті Аліни Бажал «Антидот від хабара» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі