Поки інші університети України лише починають інтеграцію у європейський освітній простір, українсько-польський університет, який відкриється наприкінці грудня, одразу створюється у відповідності до європейських освітніх вимог, і тому є «проривним» проектом для обох країн, розказав в інтерв’ю для «ДТ» співголова міжпарламентської групи «Україна — Польща» Володимир Полохало.
«Якщо інші університети України лише розпочинають входження у цей європейський освітній простір, і для повноцінної євроінтеграції їм ще слід пройти великий шлях реформ, то українсько-польський університет одразу створюється за «євростандартом», і тому є, можна сказати, «проривним» проектом для обох наших країн - говорить один з ініціаторів проекту Володимир Полохало. - Польща вже є членом Європейського Союзу. Отже, через спільні українсько-польські проекти, першим з яких має стати університет, ми маємо змогу увійти в європейський освітній простір»
За словами Полохала, навчальні плани та програми нового університету розроблятимуться і апробовуватимуться на базі найкращих університетів — Київського національного імені Шевченка і Люблінського Марії Склодовської-Кюрі; у проекті також візьмуть участь Львівський національний університет, Люблінський католицький університет, Ягеллонський університет у Кракові.
«Ми зможемо залучити до праці найкращих польських та українських професорів. Студенти українсько-польського Європейського університету отримуватимуть дипломи європейського зразка. Цей навчальний заклад має всі шанси через декілька років потрапити в рейтинги найкращих європейських навчальних закладів», - зазначив народний депутат.
За його словами, викладання в університеті вестиметься трьома мовами — українською, польською та англійською. Для українських громадян, які забажають вступати до цього ВНЗ, знання української й англійської буде обов’язковим, а польську вони вивчатимуть одразу після вступу, так само і для студентів – поляків. Крім поляків та українців, десять відсотків студентів будуть вихідцями з інших країн.
«Тож у перспективі університет може стати не лише двостороннім, а й міжнародним. У розвитку цього проекту як міжнародного вже тепер зацікавлений Європейський Союз. У майбутньому ЄС може надати університету вагому підтримку, як фінансову, так і науково-методичну. Навчальні програми університету розроблятимуться на основі вимог єдиного європейського простору вищої освіти», - додав Полохало.
Детальніше про це читайте в матеріалі Радміли Корж «Через Люблін — до Болоньї та Брюсселя, або Чи злетить український слон?» у свіжому номері «ДТ»