«НЕЗАДОВІЛЬНО» ЗА КОРУПЦІЮ

Поділитися
Як унеможливити корупцію та хабарництво в системі освіти? На цю тему вирішили порозмірковувати учасники Національного прес-клубу реформ...

Як унеможливити корупцію та хабарництво в системі освіти? На цю тему вирішили порозмірковувати учасники Національного прес-клубу реформ. Зрозуміло, що розквіт хабарництва у вузах припадає на вступні іспити. Та й під час сесій знаходиться чимало молодих людей, котрі дуже толерантно ставляться до хабарів, вважаючи їх дуже зручним ключем до вирішення проблем. Ну а коли є пропозиція, то викладачу, котрий не завжди має гідну зарплату, іноді складно відмовитися від легких грошей. Загальновідома і вузівська розцінка — приблизно 150 гривень «за складання» іспиту як у райцентрах, так і в столиці.

Студентів очікують й інші «проплати». Наприклад, як розповів перший заступник голови Центрального комітету профспілки працівників освіти й науки Георгій Труханов, відомі випадки, коли хлопцям та дівчатам доводилося платити за поселення в гуртожитку. Не усі знають, що студенти платять вахтерам або охороні за дозвіл провести до себе знайомих. Втім, є й обнадійлива інформація. Наприклад, у Кіровоградському державному технічному університеті проживання в гуртожитку взяло під свій контроль студентське самоврядування.

Однак ситуація в регіонах ще далека від ідеальної. На думку працівників управління МВС України в Київській області, виявити хабарництво в навчальних закладах дуже складно. Головна причина — відсутність доказів, адже хабарі даються-беруться, як правило, без свідків. Хоча є приклади, коли за хабаром послідувало покарання. Скажімо, один нечистий на руку викладач із Боярки отримав строк за хабарництво.

У різних регіонах різні «освітні» проблеми. Однак, виявляється, сьогодні існує дискримінація... за місцем проживання. Випускники шкіл із сільської місцевості мають менше шансів витримати конкурси у вузи. От і з’являється у батьків додаткова спокуса для вирішення проблеми — дати хабар. А проблему потрібно і можна вирішувати інакше. Ось тільки на місцях не завжди є відповідна інформація. Про цільові соціальні пільги для сільської молоді, наприклад. Або про те, що дітям із глибинки не завжди слід рватися у столичні вузи. Наприклад, якщо говорити про Київщину, то зовсім не обов’язково в пошуках педагогічної освіти штурмувати столичні вищі учбові заклади — у Київській області існують вузи такої спрямованості.

Учасники прес-клубу дійшли висновку, що справжній успіх у боротьбі з корупцією в просвітництві можливий лише за умови, що в ній будуть задіяні всі ланки державного механізму, а також громадськість.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі