Наздогнати шкільну програму: добірка безоплатних освітніх можливостей

ZN.UA
Поділитися
Наздогнати шкільну програму: добірка безоплатних освітніх можливостей © depositphotos/olenahs2.gmail.com

Літо — не лише час для відпочинку, але й вдалий момент для самоосвіти. Дізнаватися щось нове завжди цікаво та захоплююче, а особливо тоді, коли це можна робити у зручному для себе темпі. Поглибити здобуті знання та отримати нові допоможе ця добірка: у ній вміщено ресурси для аудіоуроків, посилання на курси та освітні програми і навіть застосунок, які стануть у пригоді учням від 1 до 11 класу.

Аудіоуроки «Вчися вухами» від ГО «Смарт освіта»

«Вчися вухами» — це безоплатні аудіоуроки з української мови, літератури та історії України для учнів 8–11 класів. Проєкт здійснює ГО «Смарт освіта» за підтримки Educo Foundation.

Перевагою аудіоуроків є можливість прослухати їх де завгодно — у транспорті, на прогулянці, займаючись хатніми справами або творчістю. А ще це справжня знахідка для аудіалів і тих, хто має проблеми з зором, але гарно чує. Талановиті вчителі не просто аналізують твори, а й залучають слухача до процесу, використовують найцікавіші та найновіші приклади: чат GPT, серіал «Венздей» чи популярний young-adult роман «Дівчина онлайн». А після кожного уроку пропонують невелике завдання — виконати тест, відповісти на запитання чи написати есе на певні теми.

Аудіоподкасти з української літератури для 11 класу від Освіта.UA

На сайті Освіта.UA розміщені аудіоподкасти з української літератури, що допоможуть одинадцятикласникам підготуватися до іспитів наприкінці навчального року. Про творчість українських письменників розповідає учитель української мови та літератури Артур Пройдаков. Тут ви можете почути цікаві факти та аналіз творів 38 діячів української літератури.

Безкоштовні курси від Red Monster

Red Monster — це навчальні онлайн-курси для учнів загальноосвітніх шкіл. Сьогодні на платформі можна замовити курси з різних предметів для різних класів і проходити їх онлайн. Наприклад, можна вивчати математику, українську мову та літературу, історію й навіть природничі науки за програмою ЗОШ України. Перелік доступних курсів можна переглянути тут.

Подкаст «Колумбова географія»

ZNOUA вирішили запустити подкаст, де розповідають про цікаві факти з географії та відповідають на найнеочікуваніші запитання. Де в Україні найбільше вугілля? Скільки є назв для вітрів? Звідки з’явилася вода? На ці та інші запитання вже є відповідь, варто лише прослухати кілька випусків.

Подкаст для вивчення англійської від British council

На сайті British council ви знайдете подкасти із різноманітними завданнями для рівня А2 та В1. Епізоди поділено на різні частини: від вигаданих ситуацій і жартів до вікторин і мовних порад. Ви покращите своє розуміння на слух і вдосконалите словниковий запас. Кожен запис має розшифровку та інтерактивні вправи, які допоможуть вам зрозуміти та використовувати мову. Прослухати подкасти можна тут.

Подкаст із зарубіжної літератури «Акустика тіней»

Авторка проєкту Ivanna Shkromyda розповідає про найвидатніших письменників світової літератури та цікаві літературні явища. Завдяки цьому подкасту ви зрозумієте, про що насправді йдеться у творах таких митців, як Сильвія Плат, Габріель Гарсіа Маркес, Джордж Орвелл та інші. Оповіді у стилі сторітелінгу занурюють у епоху письменників і допомагають краще зрозуміти усі напівтони та «тіні» їхніх текстів.

Додаток «Вивчаюне чекаю» для вивчення математики школярами 1-4 класів

Громадська спілка «Освіторія» та міжнародна організація War Child Holland у партнерстві з Міністерством освіти і науки України розробили застосунок, у якому учні можуть вивчати математику легко та інтерактивно. У ньому доступні відеоуроки за темами, а також навчальні мініігри, що допоможуть закріпити матеріал. Застосунок для вивчення математики доступний для завантаження на iOS та Android.

Безкоштовний курс з української мови від EdEra

Курс підходить для учнів 9–11 класів, а також для випускників, що прагнуть добре скласти НМТ. Він також стане у пригоді тим, хто хоче полегшити перехід на українську мову або оновити знання з граматики, фонетики, орфографії та інших розділів мовознавства. Записатися на курс можна тут.

До речі, радимо на дозвіллі погортати словник новітніх англізмів 2022 року від НАН України та Інституту мовознавства ім. О.Потебні. В ньому показано, як відтворювати англійські слова в українських текстах відповідно до нового правопису, а також пояснюється значення багатьох слів, які ви точно чули та, можливо, не до кінця розуміли.

Крім того, варто звернути увагу і на радіовистави творів світової та української літератури від UA: Радіо Культура в рамках освітнього спецпроєкту «Шкільна класика».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі