МОН враховуватиме число «бюджетників» у ЗВО при скороченні мережі університетів – Винницький

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Заступник голови МОН пояснив, про що свідчить кількість студентів, які навчаються на бюджеті в тому чи іншому ЗВО.

Якщо у закладах вищої освіти менш як третина абітурієнтів вступають «на бюджет», то для Міністерства освіти та науки це є так званою червоною лінією. І цей фактор враховуватимуть при скороченні мережі університетів, розповів у інтерв’ю ZN.UA заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, з яким поговорила Оксана Онищенко

«Наприклад, у результатах вступної кампанії. Як відомо, найсильніші студенти навчаються державним коштом — отримують бюджетні місця або гранти за широким конкурсом, за результатами НМТ (національний мультипредметний тест – ред.). Якщо в закладі вищої освіти менш як третина студентів при вступі отримали державну фінансову підтримку, це означає, що заклад не здатний привабити вступників із хорошими балами, а навпаки, цікавить тих, хто має низький бал. Для нас рівень менш як 30% вступників із державною підтримкою — це така червона лінія», – зазначив Винницький у відповідь на питання, у чому проявляється відставання деяких закладів. 

За його словами, коли у закладі талановитих вступників меншість, а 70-80% – це люди, які склали НМТ на низький бал, то це свідчить про проблеми. Винницький зазначив, що в Україні чимало як державних, так і приватних закладів вищої освіти перетнули цю межу.

Заступник голови МОН розповів, що раніше приватні ЗВО аргументували низьке число «бюджетників» тим, що не хочуть зв’язуватися з державною бюрократією. Тому, мовляв, і відмовлялися від бюджетних місць. Однак вже цього року, додав Винницький, запрацювала система грантів, за якими студенти з пристойними балами отримували кошти від держави й несли їх куди хотіли. І тепер остаточно стало зрозуміло, куди несуть кошти вступники з вищими балами. Часом привабливі для сильних вступників заклади, підкреслив заступник голови МОН, розташовані на прифронтових територіях, а менш привабливі — в Києві чи на заході України. 

«І коли ми зараз розглядатимемо питання модернізації мережі закладів освіти — кого до кого приєднувати в процесі укрупнення, — то серед інших критеріїв враховуватимемо відсоток контингенту, який отримує державну фінансову підтримку для здобуття вищої освіти. Бо що вищий цей відсоток, то привабливішим є заклад для здібного вступника», – зазначив Винницький.

За словами заступника голови МОН, відставання університетів спостерігається, наприклад, і на заході України. Тоді як інноваційні рішення в освіті пропонують вищі навчальні заклади на сході. Тому, зазначив Винницький,  розшарування, яке спостерігаємо, – це не обов’язково виклик війни, а радше наслідок відмінної в різних університетах управлінської спроможності їх керівництва.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі