Міжнародний експерт позитивно оцінив впровадження тестування абітурієнтів в Україні

Поділитися
За два з половиною роки рівень проведення зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів в Україні значно виріс...

За два з половиною роки рівень проведення зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів в Україні значно виріс. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» заявив консультант Програми сприяння незалежному тестуванню в Україні (USETI) Альгірдас Забуліоніс.

«Україна зробила величезний стрибок у технологічному плані», — відзначив Альгірдас Забуліоніс, коментуючи проведення зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів у 2008 році.

«Я був приємно здивований, побачивши, наскільки злагоджено пройшло у вас тестування з української мови — притому що воно було децентралізованим і проводилося дев’ятьма регіональними центрами, — сказав він. — Створено професійну систему адміністрування, якій можна лише позаздрити».

Оцінюючи процес впровадження ЗНО в Україні, експерт додав: «Суспільство почало набагато краще розуміти, що таке тестування і яка від нього користь. Зростає інтерес до проблем незалежного оцінювання: ще два роки тому інформація про нього нечасто проходила у ЗМІ, а сьогодні це — топ-тема».

Забуліоніс прокоментував також деякі суперечливі моменти, які залишаються актуальними для України в питаннях зовнішнього незалежного тестування.

Так, він упевнений, що з часом тестування повинне проводитися державною мовою у тому числі й для представників нацменшостей: «Якщо людина не знає державної мови, що їй робити у ВНЗ?».

У питанні застосування об’єктивних (multiple choice questions) і відкритих тестових завдань, експерт швидше схиляється до збереження обох типів питань, оскільки застосування виключно об'єктивних завдань, на його переконання, приведе до зміни методики навчання дітей в школах.

Відносно випускників минулих років, яким належить пройти тестування, Забуліоніс пропонує взяти до уваги приклад Швеції, де запровадили паралельний комбінований тест загальних знань, не побудований на поточних вимогах шкільної програми.

«Гадаю, система зовнішнього оцінювання у вас поступово відшліфується, — запевнив він. — Неможливо за рік пройти те, що інші країни робили століттями, навіть спираючись на позитивний міжнародний досвід. Ваше ж «дітище» росте й розвивається не щодня, а щогодини».

Докладніше читайте в інтерв’ю Аліни Бажал з Альгірдасом Забуліонісом у свіжому номері «ДТ».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі