Міносвіти продовжує експеримент зі студентськими квитками

Поділитися
Міністерство освіти та науки продовжує експеримент з використанням студентських квитків, що містять вбудовані чіпи з повною інформацією про власника, а також дають можливість здійснювати електронні платежі.

Міністерство освіти та науки продовжує експеримент з використанням студентських квитків, що містять вбудовані чіпи з повною інформацією про власника, а також дають можливість здійснювати електронні платежі.

«Це не просто посвідка слухача ВНЗ, це також платіжна картка зі своїм номером, — розповідає Віктор Артеменко, заступник директора НДІ прикладних інформаційних технологій. — Нею можна здійснювати як онлайнові транзакції, так і офлайнові. Є й нова опція — «гаманець», куди можна «перекласти» суму зі свого рахунка».

Метою долучення студентів до Національної системи масових електронних платежів був також контроль над пільгами, що надаються студентам. Зокрема, йдеться про взаєморозрахунок між Міносвіти та Мінтрансу за пільговий проїзд студентів.

Крім того, розробники стверджують, що нові технології унеможливили підроблення студентських квитків.

На сьогодні експериментальними посвідками користуються близько десяти тисяч студентів Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут», Київського національного університету технологій та дизайну, Національного транспортного університету, Львівського національного університету, Черкаського банківського університету.

Однак не всі студенти, що беруть участь в експерименті, задоволені нововведенням. Вони скаржаться на те, що поновлення втраченого квитка забирає багато часу. Крім того, за їхніми словами, чіп може затертися і «відмовитись» працювати. Поступали й скарги на браковані посвідки.

Розробники ж, у свою чергу, відзначають, що поновлення студентського можна здійснити протягом дня. Стосовно «бракованих студентських» студенти хитрують, переконаний Віктор Артеменко. Уже не раз комп’ютер виявляв спробу підібрати шифр до чіпа й відкрити доступ до грошових потоків або подовжити дію студентського після завершення навчання.

Детальніше про нововведення та його можливі наслідки читайте у статті Дар’ї Аверченко «Студентів закодовують у чіпи».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі