Масового розповсюдження фальшивих дипломів в Україні на сьогодні не існує, вважає міністр освіти та науки України. «Ґвалт навколо цієї теми здіймає МАУП, якій МОН уперше в історії України відмовило в незаконній видачі непідтверджених дипломів», — стверджує Станіслав Ніколаєнко.
За словами міністра, всі охочі можуть легко перевірити будь-який документ про освіту. Зокрема, дипломи, видані після 1997 року, можна перевіряти за допомогою сайту www.osvita.net. Якщо диплом видано раніше, то для перевірки доведеться надіслати запит до Міносвіти, відповідь на який прийде не пізніше, ніж за два тижні.
Ніколаєнко повідомив, що за пять місяців 2007 року Міносвіти перевірило дипломи у 84 тисяч осіб. Як правило, замовниками таких перевірок виступають правоохоронці, співробітники податкової інспекції та бізнесмени, які хочуть перевірити осіб, котрих приймають на роботу.
Міністр наголосив на дуже високому рівні поліграфічного захисту українських дипломів. «На сьогодні правоохоронці не виявили жодного фальшивого диплома з усіма ступенями захисту, у нас є офіційна інформація з УБОЗу», — стверджує він.
Також, за словами Ніколаєнка, Міносвіти рішуче бореться не тільки з фальшивими дипломами, але й з навчальними закладами, котрі видають справжні дипломи без належної навчальної підготовки своїх студентів, або в інший спосіб порушують умови державного ліцензування.
Зокрема, у 2006 році міністрество припинило діяльність 116 вузів та їх відокремлених підрозділів. На останньому засіданні Державної атестаційної комісії ліцензій позбулися ще близько двох десятків вищих навчальних закладів.
Детальніше читайте у статті «Знання оптом і вроздріб, або Незручні запитання до міністра освіти і науки» у свіжому номері «ДТ».