КОНКУРС УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Поділитися
9 листопада, у День української писемності, на Черкащині, землі Тараса Шевченка, урочисто стартував Другий міжнародний дитячий конкурс української мови...
Лариса Мельник, Михайло Слабошпицький, Ярослав Яцків під час нагородження лауреатів конкурсу (2001 р.)

9 листопада, у День української писемності, на Черкащині, землі Тараса Шевченка, урочисто стартував Другий міжнародний дитячий конкурс української мови. Ця акція уже добре відома в Україні та за її межами. Започаткований конкурс Міністерством освіти і науки України, Лігою українських меценатів та Освітньою фундацією Петра Яцика (Канада). Віднині, по недавній смерті видатного громадського діяча, основного мецената й ініціатора цього інтелектуального змагання Петра Яцика, щорічний конкурс на краще знання українського слова носитиме його ім’я.

Минулорічний конкурс охопив понад 200 000 школярів із 12 000 шкіл України, української діаспори і став однією з найпопулярніших акцій, проведених громадською організацією за роки незалежності нашої держави.

Цьогорічний конкурс, за прогнозами, має охопити вже мільйони учасників, бо до нього долучені учні коледжів, технікумів, профтехучилищ а також студенти вузів. Завдання і мета конкурсу, як записано в його Положенні, — «підняття престижу української мови в Україні та за її межами, підвищення рівня знань з української мови, виховання у молодого покоління українців любові до мови свого народу, ...а також привернення уваги громадськості та органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до вирішення проблем функціонування державної мови в Україні».

Валентина СТРІЛЬКО, голова Спостережної ради конкурсу, президент Міжнародного освітнього фонду ім. Ярослава Мудрого:

— На жаль, донині проблема української мови не втратила своєї актуальності. Саме тому конкурс, започаткований минулого року, покликаний зацікавити учнівську молодь поставитися неформально до оволодіння державною мовою України. Треба зізнатися: цього року акція розпочинається трохи пізніше від запланованого терміну. Сталося це з вини окремих відповідальних осіб Міністерства освіти і науки — і за свою безвідповідальність вони були покарані, зокрема йдеться про колишнього заступника міністра Віктора Огнев’юка. Ми ж сподіваємося, що конкурс матиме дедалі більше прихильників і серед місцевих громадських організацій. Розрахований він і на зацікавлену підтримку управлінь освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій. Новим у цьогорічному конкурсі є те, що, крім учнів середніх шкіл, у ньому візьмуть участь учні коледжів, технікумів, профтехучилищ і студенти вузів. Троє переможців у віковій номінації «одинадцятий клас» матимуть право на вступ до вищих навчальних закладів України на спеціальність «українська філологія».

Цей конкурс триватиме впродовж навчального року й фінішуватиме 9 березня 2002 року. Проходитиме він у чотири етапи. Встановлено досить високі грошові премії для переможців, які здобудуть перші місця. У першому конкурсі вони були від 4000 до 7000 гривень.

Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ, письменник, виконавчий директор Ліги українських меценатів:

— Дехто ще минулого року закидав нам, чи доцільними є грошові нагороди для переможців конкурсу. Що ж — коли в так званий перехідний період, ніде правди діти, знецінено інтелект, то нашим дітям, підростаючому поколінню, відповідними преміями ми даємо знати: справжні знання, блискуче володіння українською мовою є їхнім здобутком, інтелектуальним капіталом. Як говорив незабутній ініціатор конкурсу Петро Яцик, «Добрі знання повинні дорого коштувати». До речі, Ліга українських меценатів не забула й цього разу про вчителів, яких також чекають нагороди за чудовий вишкіл учнів-переможців. Спонсорами конкурсу, крім Освітньої фундації імені Петра Яцика, погодилися бути також вітчизняні виробники: ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» (генеральний директор В.Загорій, до речі, він також президент Ліги українських меценатів), Львівська кондитерська фірма «Світоч» (генеральний директор А.Тавпаш) та інші.

Організатори конкурсу обіцяють цілковиту його відкритість і прозорість.

Ярослав ЯЦКІВ, академік НАНУ, член Опікунської ради конкурсу:

— Я долучився до цього конкурсу також як голова Українського міжнародного комітету з питань науки і культури при НАНУ. Ми підтримуємо цей конкурс, бо українська мова потрібна не лише знавцям української мови, а нам усім.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі