Кадрові рішення керівника МОН нагадують практику 30-х років

Поділитися
Так заявила народний депутат Леся Оробець, коментуючи 4 серпня журналістам звільнення ректора Одеського національного університету ім...

Так заявила народний депутат Леся Оробець, коментуючи 4 серпня журналістам звільнення ректора Одеського національного університету ім. Мечнікова Валентина Сминтини. Напередодні міністр освіти Дмитро Табачник звільнив ректора Уманського державного педагогічного університету Михайла Мартиненка, а 1 серпня — ректора Донецького національного університету Володимира Шевченка. Формальною причиною звільнення у міністерстві називають закінчення терміну дії контракту.

Втім, на думку політика, доводиться констатувати появу сумної тенденції у кадровій політиці нинішнього керівника Міносвіти. Головною причиною звільнення народний депутат називає наближення місцевих виборів. «Останні кадрові рішення керівника МОН у передвиборний період нагадують практику 30-х років, коли тоталітарна держава намагалася «нейтралізувати» насамперед освітянську інтелігенцію, що традиційно не сприймала адміністративно-командних методів управління галуззю», — переконана Л.Оробець. «Йому (тобто Д.Табачнику. — Ред.) ліпше призначити в. о., повністю залежного від влади і змушеного прислухатися до її прохань. Особливо напередодні жовтня 2010 року», — наголосила вона.

Народний депутат застерегла міністра від такої ганебної практики. «Усі виконавці репресій 30-х років зрештою опинялися у ролі жертв запущеного ними маховика. В інтересах Міносвіти негайно відмовитися від фабрикування «справи ректорів» і відновити законність у кадровій політиці», — резюмувала вона.

Методи, якими Д.Табачник намагається позбутися політично небажаних керівників вишів, викликали обурення освітян, у середовищі яких зріють протестні настрої. Так, зокрема, на захист ректора Донецького національного університету дружно виступив колектив цього ВНЗ, направивши відкритого листа президентові, прем’єр-міністру та голові Верховної Ради України. Професори університету звернулися до редакції «ДТ» з проханням опублікувати їхнього листа. У ньому, зокрема, йдеться про величезну заслугу ректора ДНУ, академіка НАНУ, Героя України у становленні університету.

«У липні 2010 року закінчився термін контракту Володимира Павловича Шевченка щодо його роботи на посаді ректора. Конференція трудового колективу Донецького національного університету одностайно висунула його кандидатуру на посаду ректора на наступний термін. Він успішно звітував на кадровій комісії Міністерства освіти. Вибори ректора повинні були відбутися у вересні 2010 року.

Несподівано для всього колективу і, на наше переконання, абсолютно невиправдано й несправедливо наказом Міністра освіти і науки України Володимир Павлович Шевченко був відсторонений від виконання своїх обов’язків на посаді ректора у зв’язку з закінченням контракту. На превеликий жаль, усе це відбулося у розпал вступної кампанії і завдає удару по іміджу і авторитету Донецького національного університету не лише в регіоні, а й у масштабах усієї країни.

Ми звертаємося до вас із клопотанням про скасування цього наказу і призначення у вересні 2010 року виборів ректора Донецького національного університету, яких очікує весь трудовий і студентський колектив», — зазначається у зверненні, під яким підписалося багато авторитетних працівників ДНУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі