Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та міністр освіти і науки Оксен Лісовий представили бачення освіти України майбутнього, розроблене своїми відомствами, під час щорічної Серпневої конференції МОН, пише пресслужба Мінцифри в Telegram.
"Сильна й стабільна держава починається з якісної освіти. Майбутні IT-спеціалісти, інженери, медики, вчителі та інші фахівці мають здобувати сучасні знання. Останні 5 місяців ми з МОН працювали над новим баченням системи освіти", – йдеться в повідомленні.
У межах трансформації пропонується низка основних змін:
- щодо освітнього менеджменту: директор має стати менеджером і впроваджувати інноваційні підходи в навчання;
- щодо становища педагогів: в Україні треба створити умови для навчання, розвитку й самореалізації працівників сфери освіти й забезпечити "гідну оплату праці", оскільки вчитель має "бути щасливою людиною" і мотивувати учнів;
- щодо освітнього простору: школи необхідно зробити сучасними й сприятливими для розвитку дітей як особистостей:
- щодо змісту й сенсів: діти мають не лише отримувати нові знання в закладах, а й розвивати soft skills, такі як комунікабельність, допитливість, стресостійкість, емоційний інтелект.
"Змінюємо систему освіти для креативних та інноваційних українців", – підсумували в Міністерстві цифрової трансформації України.
Раніше Федоров анонсував публічну презентацію реформи освіти та розповів, що ініціатива спрямована на інновації в нашій державі, формування іншого мислення в дітей. У Мінцифрі планують визначити необхідні для розвитку України компетентності, що варто виховувати серед людей, і запропонувати створювати стандарти, навчальні програми й мережу освіти на їх основі. Також, за словами міністра, професія педагога має стати однією з найбільш престижних.