«Емоційний розум» і комп’ютер

Поділитися
Попередні результати дослідження вчених із Політехнічного інституту штату Віргінія (США) засвідчують: «емоційний розум» побічно сприяє академічній успішності з предметів, пов’язаних з інформаційними технологіями...

Попередні результати дослідження вчених із Політехнічного інституту штату Віргінія (США) засвідчують: «емоційний розум» побічно сприяє академічній успішності з предметів, пов’язаних з інформаційними технологіями.

Вчені перевірили, наскільки добре студенти, які вивчають комп’ютерні науки та інформаційні системи, могли впоратися зі стресовими ситуаціями. Їхній «емоційний розум» визначався як «здатність сприймати й оцінювати власні почуття та почуття інших, благотворно впливаючи на свій емоційний стан і людей навколо».

Передбачалося, що студентові, який зіштовхується зі складним курсом, потрібно щось більше, ніж уроджені розумові здібності. Для перевірки цього твердження автори роботи звернули увагу на стратегії подолання труднощів і «емоційний розум»: два цих чинники рідко потрапляють у поле зору, коли справа стосується сфери комп’ютерних знань.

Виявилося, що, хоча «емоційний розум» студентів не був прямо пов’язаний із їхньою академічною успішністю, молоді люди з більш високим його рівнем мали кращий коефіцієнт самоефективності (віра в ефективність власних дій), і, як наслідок, почувалися впевненіше, їхні показники перевершували схожі в ровесників.

Отримані дані — частина великого, тривалого дослідження, присвяченого найманню студентів на роботу, їхній діяльності в галузі інформаційних технологій. Головна його мета — вивчення впливу особистісних чинників. Нині компанії, на додачу до технічних навичок, надають дедалі більшого значення соціальним якостям працівників, зокрема ефективному міжособистісному спілкуванню. Результати досліджень можуть привести до зміни навчання комп’ютерних наук. Наприклад, попередньо виховуючи в молоді вміння спілкуватися з іншими і працювати в групі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі