Експерти пояснили, як університети можуть формувати зі студентів підприємців, здатних створювати стартапи

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерти пояснили, як університети можуть формувати зі студентів підприємців, здатних створювати стартапи © freepik/freepik
Підприємницька культура відіграватиме значну роль у повоєнному відновленні України.

У сучасному світі без університетів неможливий розвиток економіки будь-якої країни та технологій, оскільки вони є не лише базою для наукових досліджень та підготовкою кадрів, але й можуть впливати на формування підприємницької культури міст та загалом регіонів, якщо розвиватимуть внутрішню систему інновацій. Для цього закладам вищої освіти необхідно не лише навчати майбутніх фахівців основ теорії фахових дисциплін, а й формувати з них підприємців, які здатні створювати стартапи й стимулювати економічний розвиток держави та регіону, розповідають експертка з акредитації освітніх програм у НАЗЯВО Маргарита Чернишова та засновник і СЕО у YEP Accelerator Андрій Заікін у статті "Українські університети можуть стати кузнею підприємців. Як це зробити?".

Експерти наголошують, що дуже важливим для нашої країни є навчання студентів підприємницької діяльності. Зокрема, розвиток підприємництва може стримати відтік молодих людей з регіонів, оскільки мотивуватиме їх залишатися та розвивати свої міста.

За словами авторів, молодь після закінчення навчання в закладі вищої освіти має вийти на ринок праці з підприємницьким досвідом, щоб не витрачати роки на адаптацію, а одразу впливати на економіку.

"Очевидно, що така місія є новою для українських університетів. І тут дуже корисними є зовнішні програми-акселератори (надають
інтенсивну підтримку для прискореного розвитку вже зріліших команд) та інкубатори (допомагають стартапам на початкових етапах), засновані підприємцями, які залучають студентів до підприємницької діяльності", - йдеться в повідомленні.

Чернишова та Заікін вказують, що нині Міністерство освіти і науки України для експериментального проєкту — мережі "Стартап-школа — інкубатор-акселератор" добирає перші шість університетів. Над методологією створення університетських стартап-студій за підтримки мережі з 17 партнерів в Україні та Європі працює проєкт Seeds of Bravery.

Автори статті наголошують, що підтримка університетських інновацій вплине не лише на професійний та особистісний розвиток української молоді, але й підприємницька культура та стартапи відіграватимуть важливу роль у повоєнному відновленні України.

Експерти називають чотири причини, чому розвиток підприємницьких навичок у студентів є таким важливим:

  • підприємництво підкріплює стійкість — навіть провальні підприємницькі спроби допомагають молоді приймати невдачу як можливість навчитися й допомагають сфокусуватися на довготерміновій візії;
  • дає змогу створювати додаткові можливості для студентів і випускників університетів та мотивувати їх залишитися в Україну і розвивати власну справу;
  • тренд на стартапи генеруватиме сервіси та продукти, що принесуть більше інвестицій в економіку нашої країни;
  • розробки зможуть полегшити процеси реконструкції, адаптації та реінтеграції. Експерти заявляють, що нині важливо під час навчання наголошувати на впливі, соціальному складнику стартапу.

"В турбулентні часи, в які ми живемо, кожному та кожній не завадить стати хоча б на 10% підприємцем. І саме університетська екосистема інновацій може стати гарним стартом для того, аби цей спосіб мислення і сприйняття світу швидше охопив одразу кілька поколінь молоді", - додають автори.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі