Експерт: Рішення про врахування середнього балу атестата зведе нанівець 12-бальну систему оцінювання

Поділитися
Зміни у вступній кампанії до ВНЗ, що будуть враховувати середній бал атестата за шкалою 200 балів зв...

Зміни у вступній кампанії до ВНЗ, що будуть враховувати середній бал атестата за шкалою 200 балів зведуть нанівець 12-бальну систему оцінювання та спрямують в інший бік розвиток середньої освіти, в першу чергу її профілізацію, розповів в інтерв’ю «ДТ» міжнародний експерт, консультант Anglia Assessment Ltd та USETI Альгірдас Забуліоніс.

«Говорити сьогодні про зміни у вступній кампанії і приймати якісь рішення заднім числом — нечесно. Чому щоранку учні дізнаються щось нове про правила вступу до вищих навчальних закладів країни? - дивується експерт. - Найбільше мене як експерта вразило те, що цього року враховуватимуть середній бал атестата за шкалою 200 балів. Але ж це спрямовує в інший бік розвиток вашої середньої освіти, зокрема її профілізацію!»

На думку експерта, середній бал нівелює бажання учнів спеціалізуватись у певній галузі знань.

«Якщо ви враховуєте середній бал за атестатом, то тим самим вимагаєте від випускника знання всіх чотирнадцяти предметів на «відмінно». Від майбутнього математика ви очікуєте 12 балів з історії, фізкультури, музики... Майбутнього літератора можуть не прийняти на факультет філології, якщо в нього погані оцінки з фізики, хімії, біології», - зауважив Забуліоніс.

Однією з головних проблем, що виникають з врахуванням середнього балу атестату, є відутність статистики, наскільки середній бал атестата є справедливим при порівнянні двох учнів, вважає експерт.

«Я зробив власний аналіз за вашою базою даних і можу сказати, що на об’єктивність цього показника впливають різні чинники. Перший — де навчається учень (міська чи сільська школа, гімназія чи звичайний загальноосвітній заклад). Хлопець з донецького ліцею втратить більше одного бала за 12-бальною шкалою (20 балів за 200-бальною) порівняно з дівчиною із сільської школи, оскільки, як показує статистика, отримати високу оцінку в сільській школі легше», - вважає Забуліоніс.

«Шкільна оцінка не є об’єктивною мірою порівняння знань учнів, вона більшою мірою є знаряддям у руках учителя для керування класом. Минулого року ЗНО «зрізало» більше половини ваших кандидатів на медаль, - нагадує експерт. – Запроваджуючи цей показник, ви «ставите на вуха» вчителів хороших шкіл — замість 12-бальної системи вони перейдуть на двобальну: 12 і 11. Про це з ними домовляться турботливі мами учнів. Отже, рішення про врахування при вступі до ВНЗ середнього бала атестата зведе нанівець 12-бальну систему оцінювання».

Детальніше про це читайте в інтерв’ю Оксани Онищенко з Альгірдасом Забуліонісом у свіжому номері «ДТ»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі