Державна служба якості освіти вже другий рік поспіль проводить "Загальнодержавне моніторингове дослідження якості освіти у закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану" і, згідно з результатами тестування, більшість школярів не дотягнули до достатнього рівня. Про це розповідає редакторка відділу освіти та науки ZN.UA Оксана Онищенко у статті "Під мікроскопом. Що показав моніторинг якості шкільної освіти?"
"Цього року у ньому взяли участь більш як 10 тисяч школярів із 225 шкіл усіх регіонів (окрім Севастополя та АР Крим) і всіх типів навчальних закладів. Вони виконували комп'ютерні тести з математики та української мови на платформі Всеукраїнської школи онлайн (ВШО). Ті, хто навчається у школі дистанційно, проходили тестування вдома, решта — у школі на шкільних комп'ютерах чи власних гаджетах", – йдеться у матеріалі.
За словами авторки, результати тестування більшості школярів не дотягнули до достатнього рівня — вони виконали завдання тестів на середньому рівні, тобто на тверду трієчку.
"При тому що більшість тестових завдань з усіх предметів були легкими чи оптимальними та стосувалися звичайного відтворення знань, тобто це були стандартні завдання. А от завдань на застосування знань і міркування було менше, і виконували їх гірше. Подібні результати було отримано й у такому самому моніторингу, який проводився торік. Як видно, школа й досі заточена на зубріння та відтворення знань", – додала вона.
Раніше заступниця міністра освіти і науки Євгенія Смірнова в інтерв'ю редакторці відділу освіти та науки ZN.UA Оксані Онищенко заявляла, що в Україні з вересня 2026 року в усіх закладах дошкільної освіти діти віком п'яти-шести років обов'язково вивчатимуть англійську мову, відповідно до Закону "Про застосування англійської мови в Україні", який у червні цього року підписав президент Володимир Зеленський