Дослідження PISA-2022: Результати в Україні виявилися нижчими за середні показники учасників із країн ОЕСР

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
При чому результати з читання гірші за результати з математики.

У жовтні 2022 року Україна вдруге взяла участь в міжнародному порівняльному дослідженні PISA, організованому Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОСЕР). Результати з математики, читання та природничих наук у PISA-2022 в Україні виявилися нижчими за середні для країн ОЕСР, і в порівнянні з PISA-2018, коли українські діти вперше брали участь в дослідженні, вони погіршилися. Про це пише Оксана Онищенко у статті «Новий «PISA-шок» чи надія? Про що розповіло свіже дослідження PISA», яка вийде на сайті ZN.UA 5 грудня о 13:00.

Минулого року в досліджені PISA взяли участь 15-річні підлітки з більш як 80 країн. В Україні цього разу дослідження охопило не всі області через повномасштабну війну, розпочату Росією.

Так, згідно з результатами, з математики та природничо-наукових дисциплін наші підлітки відстають від своїх однолітків із країн ОЕСР на 1,5 року навчання. У випадку із читанням різниця між українськими дітьми та їхніми однолітками складає 2,5 роки.

ZN.UA

«Як бачимо, найбільше «просіли» в нас результати з читання. Та про проблеми з читанням ми знаємо з даних власного освітнього моніторингу-2019. Але, на жаль, це не викликало в суспільстві такого ажіотажу, як проблеми з математикою. А дарма, адже читацька компетентність — це не вміння складати літери в слова, а здатність аналізувати й осмислювати прочитане. Можна скільки завгодно ухвалювати закони про навчання протягом життя, мріяти про суспільство знань, але як цього досягти без елементарного вміння читати й аналізувати?», – пише Онищенко.

Вона зазначила, що українські експерти вважають референтними для нашої країни Болгарію, Грузію, Естонію, Молдову, Польщу та Словаччину. При цьому загальні результати PISA в Естонії, Польщі та Болгарії вищі за результати України. А Естонія навіть увійшла до десятки країн-лідерів PISA-2022. Інші референтні країни розташовані нижче за нас у загальному рейтингу.

Нагадаємо, вперше Україна взяла участь у дослідження PISA 2018 року. Його результати стали шоком. Дослідження показало катастрофічну ситуацію із вивченням математики у школі.

Що стосується минулого року, то у липні 2022 заявлялося, що Україна навряд чи візьме участь у дослідженні через війну. Адже за умовами дослідження, в ньому мають взяти участь школярі з усіх регіонів України, з усіх типів шкіл. Але забезпечити таку вибірку під час війни неможливо. Попри це вже у жовтні 2022 року Україна все ж отримала можливість долучитися до дослідження PISA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі