Багатство, яке завжди з тобою

Поділитися
«Якщо висипати вміст гаманця собі в голову, його вже ніхто у вас не відніме», — казав Бенджамін Франклін...

«Якщо висипати вміст гаманця собі в голову, його вже ніхто у вас не відніме», — казав Бенджамін Франклін. І справді, якісна освіта сповна компенсує витрачені на неї час і кошти.

Високоякісні освітні послуги створили міцну репутацію Українському університету фінансів і міжнародної торгівлі (УДУФМТ), який цього року відзначає своє 15-річчя. Виш, який займає особливу нішу на освітньому ринку країни, по-студентському старанно веде літопис своєї історії, щорічно вписуючи в неї нові досягнення.

...Нині вже далекого 1995 року все починалося з малого: у новоствореній Українській академії зовнішньої
торгівлі
функціонувало всього дві кафедри (менеджменту та іноземних мов) і працювало трохи більше десяти викладачів. Та й навчання мало набагато скромніший масштаб: магістратура і програми другої вищої освіти.

Через 12 років, у 2007-му, академія об’єдналася з Українським державним університетом економіки і фінансів. Їхнє спільне дітище — УДУФМТ, успадкувавши всі переваги «батьків», стало набагато потужнішим. До складу нового навчального закладу, тепер підпорядкованого Міністерству фінансів, увійшли ще три структурні підрозділи: Харківський і Одеський інститути фінансів, а також донецька філія УДУФМТ. У результаті об’єднання вишів істотно поліпшилося матеріально-технічне забезпечення, професорсько-викладацький склад, збільшилося фінансування.

Цього року в університеті та його підрозділах навчається 6761 студент, освіту забезпечують 422 викладачі, 27 з яких професори.

Сьогодні УДУФМТ здійснює повний цикл підготовки бакалаврів, спеціалістів, магістрів і перепідготовку кадрів зі здобуттям другої вищої освіти за такими спеціальностями: правознавство, міжнародне право, міжнародна економіка, фінанси, облік та аудит, менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, інтелектуальні системи ухвалення рішень.

Крім того, цього року за спецзавданням Мінфіну університет розпочав реалізацію нового проекту — дистанційного навчання за спеціальністю «підвищення кваліфікації держслужбовців у сфері організації бюджетного процесу за новим Бюджетним кодексом». З ухваленням нового Податкового кодексу відкриється і відповідний профіль. Згадавши молодість, держслужбовці знову візьмуться за навчання, проте за парти не сядуть: навчання проводитиметься в режимі он-лайн за матеріалами, викладеними на сайті Мінфіну. Втім, іспитів не уникнути нікому.

УДУФМТ намагається йти в ногу зі світовими економічними тенденціями і стежити за розвитком національної економіки. Різні чинники (глобальна фінансово-економічна криза, інфляційні процеси, збільшення кількості збиткових підприємств, загальна нестабільність), які негативно впливають на діяльність держави та підприємств і провокують у результаті втрату фінансової стабільності, спонукали вчену раду університету відкрити нову магістерську спеціальність — «управління фінансово-економічною безпекою». Одна з особливостей цієї програми в тому, що навчання може проходити на базі будь-якого бакалаврського напряму.

Керівники УДУФМТ упевнені: на ринку праці фахівці цього профілю відчують підвищений до себе інтерес. Випускники-магістри зможуть претендувати на такі посади: експерт з корпоративного управління, працівник фінансово-кредитних установ, консультант із зовнішньоекономічних питань, фахівець з організації майнової та особистої безпеки тощо. Вже у вересні наступного року — а саме тоді очікується запровадження нової спеціальності — студенти-першопрохідці зможуть зануритися в глибини фінансово-економічної безпеки.

Родзинка університету — конкретна спеціалізація. Крім вивчення загальних положень майбутньої професії, у студентів є можливість вибрати профільний напрям (наприклад міжнародне торгове право, комерційне право, фінансове право, міжнародні фінанси тощо). Найбільш затребуваними профілями УДУФМТ вважаються правові та економічні. Навіть навчання за такою спеціальністю, як «інтелектуальні системи ухвалення рішень», відбувається крізь призму загальної спрямованості університету — проблематики фінансів і міжнародних економічних відносин.

УДУФМТ приділяє багато уваги співробітництву із зарубіжними вишами. Міжнародні програми обміну дають можливість найкращим студентам українського університету пройти стажування в Міжнародній школі бізнесу університету Woosong у Деджоні (Південна Корея), Економічному університеті у Вроцлаві (Польща) або, приміром, у Бізнес-школі французького Нансі.

Показово, що цього року УДУФМТ отримав ліцензію на навчання іноземних громадян і вже провів перший набір студентів з країн СНД.

Навчальні плани університету передбачають вивчення двох обов’язкових іноземних мов: англійської та німецької, факультативно можна вивчити й третю мову. Завдяки грунтовній мовній підготовці студенти УДУФМТ добре навчаються на згаданих вище програмах обміну.

На сьогодні близько десяти студентів вишу отримують іменні стипендії президента України, Кабінету міністрів і київського міського голови. За підсумками року найкращим студентам присуджуються премії за активну участь в олімпіадах і науковій діяльності.

Керівники Українського державного університету фінансів і міжнародної торгівлі підкреслюють ще одну особливість свого вишу. Те, що він не може похвалитися великими масштабами, грає на руку студентам: вони завжди мають можливість «достукатися» до кожного викладача, безперешкодно відчинивши двері будь-якого кабінету в університеті.

За спиною УДУФМТ усього 15 років роботи, а попереду нові цілі, пов’язані з розширенням спектра спеціальностей, матеріально-технічної бази, зміцненням та омолодженням кадрового потенціалу. Все це разом і є моделлю навчального закладу високого рівня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі