Звіт ГПУ не відображає весь масштаб токсичної заборгованості в банківському секторі – фінансист Андрій Волков

Поділитися
Звіт ГПУ не відображає весь масштаб токсичної заборгованості в банківському секторі – фінансист Андрій Волков © unsplash/britti3
Практично з усіх банків, які нині є проблемними, кошти виводилися незаконними шляхами, запевняє фінансист. 

Засновник та партнер групи компаній «Інвестохіллс» Андрій Волков вважає, що грудневий звіт Офісу Генерального прокурора про результати кримінального переслідування колишніх власників і топменеджерів банків, визнаних банкрутами, не відображає весь масштаб токсичної заборгованості в банківському секторі. Про це фінансист написав у своїй колонці на Mind.ua.

«Тільки в одному лише ПриватБанку сконцентровано найбільший обсяг NPL, близько 175 млрд грн, що на два порядки більше, ніж 8 млрд грн, про які говорить Офіс Генпрокурора», - відмітив Андрій Волков.

Також, за його словами, якщо копнути глибше, практично з усіх банків, які на сьогоднішній день є проблемними, кошти виводилися незаконними шляхами. Окрім згаданих вже ПриватБанку або VAB Банку, це «Фінанси та Кредит», Укрпрофбанк (УПБ), CityCommerce Bank, Діамантбанк, банк «Хрещатик», Платинум Банк.

Отже, на думку фінансиста, правоохоронцям належить зробити ще дуже багато в частині виявлення та доведення незаконних угод з активами збанкрутілих банків. Тим більше, деякі формулювання у звіті ГПУ наштовхують на думку, що з багатьох банків правоохоронні органи взагалі не проводили роботу.

«Наприклад, у звіті сказано, що заступник голови одного з банків вивів 2,5 млрд грн, а директор фінансового департаменту іншого банку – кілька сотень мільйонів гривень. Така заява, швидше за все, не відповідає дійсності, бо одноосібно подібну схему у банку ніхто реалізувати не зможе. Більшість рішень у банках приймається колегіально, і великі операції без схвалення з боку голови правління, наглядової ради та власників просто неможливі. Навіть якщо подібні прецеденти мали місце, у слідстві повинні фігурувати не заступники голови і не директори департаментів, а керівники банків та їхні власники, які формально чи неформально, але точно в цих схемах брали участь», - підкреслює Андрій Волков.

Нагадаємо, торік наприкінці грудня, Офіс Генерального прокурора оприлюднив звіт про результати кримінального переслідування колишніх власників і топменеджерів банків, визнаних банкрутами. Звіт охоплює період, починаючи з 2014 року.

Як повідомив Офіс Генпрокурора, з 2014 року досудове розслідування проведено у 2000 справах, пов'язаних із збанкрутілими банками. Слідство триває ще в 450 справах. У звіті також сказано, що протягом 2021 року за фактами незаконних угод з активами збанкрутілих банків експерти підтвердили збитки на суму понад 8 млрд грн, арештовано власність на 2 млрд грн. Крім цього, 2021 року Офіс Генпрокурора встановив збитки на 5 млрд грн, направив до суду 16 обвинувальних актів і знешкодив шість злочинних груп.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі