"Ми домоглися, щоб підвищення почалося не 1 квітня, а орієнтовно 1 липня, а замість одноразового перегляду (на 50% - ред.) пройшло у три етапи", - повідомив «Коммерсант-Украина» голова підкомітету Верховної Ради з питань зовнішньоекономічної політики Олексій Плотніков (Партія регіонів).
Згідно із заявою МВФ, такий компроміс став можливим завдяки кращим, ніж очікувалося, результатам роботи української економіки у 2010 році - її зростання більш ніж на 4% за рахунок збільшення обсягів експорту і відновлення інвестицій і приватного споживання. У МВФ також відзначили збереження адекватної грошово-кредитної політики і зниження інфляції до 8,2% - рівня, близького до цільових показників НБУ.
Водночас, українська влада погодилася на пенсійну реформу - як очікується, закон про пенсійну реформу набуде чинності у березні.
"Концептуальних відмінностей між початковим і нинішнім проектами пенсійної реформи немає, - повідомив Плотніков. - Просто у МВФ висловили невдоволення, що ми гальмуємо з цією реформою, і наполягли на прийнятті закону вже у березні".
Засідання ради директорів МВФ, на якому буде розглядатися рішення про виділення Україні третього траншу кредиту у розмірі близько 1,5 мільярда доларів, заплановано на 15 березня.
На думку експертів, МВФ буде діяти обережно і надасть третій транш кредиту stand-by тільки після прийняття закону про пенсійну реформу.
Нагадаємо, у вівторок, 15 лютого, місія МВФ завершила свою роботу в Україні. За результатами переговорів з українським урядом сторони заявили про досягнуті компроміси щодо більшості пунктів - зокрема, МВФ погодився на «більш поступове» підвищення тарифів на газ.
За матеріалами: «Коммерсант-Украина»