Зростання економіки Китаю досягло 6,8% у третьому кварталі - FT

Поділитися
Зростання економіки Китаю досягло 6,8% у третьому кварталі - FT Зростання китайської економіки вище, ніж очікував Пекін. © Агентство Анадолу
Але експерти кажуть, що у країни є серйозні проблеми, які потрібно вирішити для стабільного довгострокового зростання.

Економічне зростання на рівні 6,8% у Китаї дещо нижче, ніж у попередньому кварталі, але досі перевищує річний прогноз уряду. Це допоможе Си Цзиньпіну, який намагається консолідувати владу під час конгресу Компартії.

Про це пише Financial Times, додаючи, що під час виступу перед конгресом китайський лідер пообіцяв забезпечити серйозне економічне зростання. При цьому, аналітики кажуть, що він спробує встановити лояльних до себе людей на ключові посадив у процесі трансформації влади.

Під час промови на відкритті конгресу Си Цзиньпін сказав, що ВВП Китаю зросло до 26 трильйонів юанів за перші 5 років його роботи. Він переконаний, що таким чином Пекін "забезпечив базові потреби більш як мільярдного народу".

Видання зауважує, що влада Китаю ставила за ціль добитися 6,5% зростання економіки за підсумками року. Тож показник на рівні, близькому до 6,9% впродовж трьох кварталів поспіль перевиконує цей план. Економіка Китаю також демонструє прискорення вперше з 2010 року.

Втім, попри переконливі цифри, економісти звертають увагу на те, що економіка країни цього року значною мірою виграла від фіскальних стимуляційних заходів, які були проведені у 2016-му. Вони змогли підживити короткострокове зростання, але посилили довгострокові ризики, пов'язані з залежністю від зростання на основі інвестицій і боргів.

"Останні дані про зростання створюють переконливу картину економіки, яка нібито рухається вперед на всіх парах. Але якщо поглянути глибше, потенційні фінансові наслідки продовжують накопичуватися і лишаються без уваги", - сказав професор економіки в Університеті Корнвелла і колишній голова МВФ від Китаю Есвар Прасад.

Хвиля іпотечного кредитування спричинила зростання на ринку житла, але і загострила відновлені страхи перед формуванням "бульбашки". Позики місцевого уряду закріпили великі витрати на інфраструктуру. Тим часом, інвестування в приватному секторі лишається депресивним. Інвестиції в основний капітал з боку приватних підприємств зросли лише на 6% за перші 9 місяців року, хоча цей показник для державних груп збільшився майже на 11%.

Раніше видання The Guardian писало, що Си Цзиньпін хоче, щоб Китай політично і економічно очолив світ. Виступаючи у Великій народній залі в Пекіні він сказав, що завдяки десятиліттям "невтомної боротьби" Китай нарешті "став твердо на Сході". Тепер, за словами китайського лідера, настав час для країни трансформуватися в "потужну силу".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі