Зростання ВВП та доходів держбюджету: у Польщі оцінили вигоди від припливу біженців з України

Поділитися
Зростання ВВП та доходів держбюджету: у Польщі оцінили вигоди від припливу біженців з України © Офіс президента
ВВП Польщі може зрости з 0,2 до 3,5%.

Українські біженці з початку війни Росії в Україні сплатили у Польщі податків на суму 2 мільярди євро. Це втричі більше ніж країна витратила на допомогу українцям. Про це повідомив професор Мацей Дущик із Центру досліджень міграції Варшавського університету, повідомляє ukrayina.pl.

Доходи вище витрат

Уряд Польщі отримав від Євросоюзу 700 мільйонів злотих і чекає на транш ще 200 мільйонів злотих біженців. Однак, на думку Дущика, влада «неправильно просить гроші», тому стикається з кризою через витрати на біженців.

"Ми витратили 3,5 мільярда злотих (750 млн євро) на допомогу українцям, але підрахунки віце-президента Польського фонду розвитку Бартоша Марчука показують, що ми отримали 10 мільярдів злотих (2 млрд євро) від сплачених ними податків", - зазначив експерт.

Він додав, що більшу частину допомоги українцям надали приватні польські фонди. Також допомагають міжнародні організації ЮНІСЕФ, ООН, Червоний Хрест.

Зростання ВВП Польщі на 3,5%

Експерти консалтингової компанії Deloitte підготували звіт щодо потенціалу інтеграції біженців з України.

Якщо Польща матиме стратегію з інтеграції біженців, то ця країна отримає зростання ВВП, а роботодавці - доступ до кваліфікованих працівників. Як результат зарплати піднімуться, а відповідно і пенсії.

У перспективі план інтеграції біженців з України може сприяти збільшенню ВВП Польщі з 0,2 до 3,5%.

«Мігранти з України ще до війни справили позитивний вплив на економіку Польщі. 1,4 млн економічних мігрантів з України полегшили проблему дефіциту працівників у Польщі, долучившись до 13% зростання ВВП Польщі у 2013-2018 роках», — зазначається у звіті Deloitte.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі