Зростання економіки України прискорилося – Мінекономіки

Поділитися
Зростання економіки України прискорилося – Мінекономіки © Андрій Товстиженко, DT.UA
За вісім місяців ВВП зріс на 2,9%.

Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України за результатами січня-серпня поточного року прискорилося до 2,9%. Про це повідомило Мінекономіки.

Для порівняння, ВВП України за аналогічний період 2020 року зріс на 2,1%.

Відзначається, що в серпні 2021 збільшення обсягів виробництва продемонстрували майже всі види економічної діяльності, крім оптової торгівлі. На це вплинули, насамперед, високий рівнем цін на світових товарних ринках, зняття карантинних обмежень.

Однак у міністерстві заявили, що про повноцінне відновлення економіки говорити рано. Оскільки існують глобальні ризики, а зокрема різке подорожчання енергоресурсів.

"Зведений індекс виробництва (СІП) збільшився на 2,1% (на 1,3% в січні-липні 2021, падіння на 5,8% за вісім місяців-2020), ВВП - на 2,9% (на 2,1 % в січні-липні 2021, падіння на 5,7% за вісім місяців-2020) ", - зазначено в серпневому огляді міністерства.

Як повідомлялося, в 2020 році українська економіка впала на 4%. Цього року Мінекономіки і уряд чекають зростання на 4,1%, а Нацбанк - на 3,8%.

Нагадаємо, що експерти Центру макроекономічного моделювання KSE погіршили прогноз зростання ВВП в 2021 році до 3,6% в порівнянні з 4,7% в квітневому прогнозі і поліпшили прогноз зростання ВВП на 2022 - 4,4% в порівнянні з 2,7%. Згідно з базовим сценарієм, в 2023 році зростання економіки складе 3,5% ВВП.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі